Chiara Ferragni i Fedez przeprowadzili się do nowego apartamentu. Nie oddalili się znacznie od poprzedniego prestiżowego adresu. Para założyła rodzinę w nowopowstałej dzielnicy CityLife. Początkowo wybór padł na futurystyczny budynek zaprojektowany przez Zahę Hadid. Wraz z narodzinami dzieci (i stale powiększającą się kolekcją markowych torebek) przestrzeń przestała spełniać potrzeby lokatorów. Blogerka modowa i bizneswoman zrobiła porządki w portfelu nieruchomości. Na sprzedaż wystawiła dom w Los Angeles i zaczęła rozglądać się za nowymi posiadłościami. Sąsiedztwo szklanych wieżowców przypadło jej do gustu na tyle, że większego metrażu szukała w najbliższej okolicy. Ostatecznie wybór padł na dwupoziomowy penthouse na szczycie nowoczesnego apartamentowca projektu urodzonego w Łodzi Daniela Libeskinda. Dla równowagi gwiazdorski duet wszedł też w posiadanie willi położonej malowniczo nad brzegiem jeziora Como. 

Chiara Ferragni wykończyła luksusowy penthouse marmurem i neonami

Fashionistka i raper skrupulatnie relacjonowali przebieg prac w mediach społecznościowych. Miliony obserwatorów mogły podejrzeć, jak utrzymane w beżowych i szarych tonach wnętrza powoli pokrywały się szlachetnym marmurem i ciepłym drewnem tworzącym na podłogach geometryczne wzory. Na pierwszych, jeszcze surowych, zdjęciach dobrze widoczna jest kręta klatka schodowa z miękko sunącą ku górze pełną balustradą. Z czasem rozświetli ją kultowy żyrandol „Cloud” od Apparatus Studio.

Architekt Filippo Fiora zaprojektował harmonijne przestrzenie w kolorach natury, które przełamano wyrazistymi detalami. Centralnym punktem domu stała się zaokrąglona sofa „ds-600” z charakterystycznymi żebrowaniami, dzieło szwajcarskiej marki de Sede. 

Choć designerskie kanapy, dywany i obrazy zachowawczo trzymały się kremowej palety barw, przy drzwiach do sypialni zawisło lustro w różowej podświetlanej ramie. Na ścianach – obok czarno-białych rodzinnych zdjęć – znalazło się też miejsce dla neonu z wizerunkiem całej czwórki. Dużo emocji wzbudziły prywatna sala kina i siłownia. Ta część apartamentu wyróżnia się kolorystyką. Prym wiodą tu czerwony aksamit i ciemne marmury okalające „Portret mężczyzny w zbroi” pędzla angielskiego malarza z XVII wieku. Ze względu na profesję pani domu nie dziwi, że dużo m² przeznaczono pod funkcjonalną garderobę, dzięki której projekty topowych domów mody zostały w przemyślany sposób wyeksponowane. 

Chiara Ferragni i Fedez urządzili się w willi nad jeziorem Como

Jeżeli rodzina poczuje znużenie rytmem miasta, może spakować walizki i udać się nad pobliskie jezioro Como. Członkini zarządu Tod's pochwaliła się zakupem okazałem willi zlokalizowanej nad samą wodą. Posiadłość została nazwana na cześć Matildy, zmarłej niedawno buldożki gwiazdy. Podobnie jak w Mediolanie wnętrze zostało urządzone w neutralnych, sprzyjających relaksowi odcieniach. Pokoje nie potrzebowały wielu dodatków, aby robić spektakularne wrażenie. Wystarczyło, że za oknem mieniła się tafla akwenu.