Dziś zapraszamy Was na wirtualną wycieczkę do Poznania. Tym razem odwiedzamy apartament zaprojektowany przez Piotra Banacha z pracowni Banach Architekci. Na ponad stu metrach kwadratowych królują  szarości i rozmyte beże. Stonowana kolorystyka nowoczesnego wnętrza sprzyja relaksowi. Naszą uwagę od razu przykuła czarna, a właściwie grafitowa kuchnia. Ciemne są fronty, blat, bateria, drobne AGD i drobne detale takie jak kontakty. Na tej spójnej powierzchni kontrastowo odcinają się więc jasne misy czy deski do krojenia z egzotycznego drewna. Kuchnia jest otwarta na salon z dwiema kanapami i jadalnią (koniecznie zobaczcie lampę nad stołem przypominającą zwój pergaminu). Z jadalni możemy wyjść na taras zwrócony w kierunku stawów browarnych. 

Część nocna apartamentu składa się z sypialni, przylegającej łazienki i garderoby. Łącznik, a raczej element budujący hierarchię intymności wnętrz stanowi długi korytarz, z którego jednocześnie możemy dostać się do gabinetu i pralni. 

Istotnym  aspektem projektu mieszkania było zastosowanie materiałów, które swoim wzorem, fakturą dają poczucie obcowania z naturą i swego rodzaju organiczność materii. Ściany łazienki wykończone zostały zatem płytkami marmurowymi. Na ścianie w salonie zawisły płyty z betonu architektonicznego dając tym samym wyraźny sygnał na temat charakteru właściciela.