Apartamenty przy Warzelni

O rewitalizacji Browarów Warszawskich i powstającym tam osiedlu pisaliśmy Wam już jakiś czas temu wspominając między innymi ruchomą elewację budynku. Dziś zaglądamy do wnętrza jednego z Apartamentów przy Warzelni. To dwupoziomowy penthouse w Browarach Warszawskich wykończony w standardzie premium.

Czytaj także: Ruchoma elewacja Apartamentów przy Warzelni

Penthouse w Browarach Warszawskich

Dwupoziomowe mieszkanie ma powierzchnię 216m2. Znajdziemy tu spektakularny salon, trzy sypialnie i łazienki, osobną kuchnię, spiżarnię oraz gabinet do pracy. Wchodzimy tu przez reprezentacyjny hol wyłożony marmurem oraz miedzią. Sercem penthouse'u jest salon o wysokości (ponad 6m!), która w połączeniu z wysokimi oknami (prywatność zapewniają tu rolety) zapiera dech w piersiach. Ciekawostką jest podłoga z hiszpańskiego dębu od L’Antic Colonial. Na nie położona dwa jasne dywany. Do wypoczynku służą tu ogromna modułowa kanapa i pufa w kremowym wykończeniu, śmietankowy szezlong oraz fotele z aksamitną, zieloną tapicerką ustawione w bezpośrednim sąsiedztwie kominka. Stoliki kawowe mają stalowe i marmurowe blaty. Naprzeciwko ulokowano komodę ze sprzętem rtv. Stąd blisko już do kuchni i jadalni. W centrum kuchni uwagę przyciąga owalna wyspa wykończona lamelami oraz innowacyjny „magiczny” blat o gładkiej powierzchni z ukrytą płytą indukcyjną. Przy stole stanęły krzesła z zieloną tapicerką pasujące do foteli z salonu.

Marmur i lewitujące schody

Hitem są "lewitujące" schody z marmuru od Porcelanosa prowadzące na piętro apartamentu. Efekt unoszenia się w powietrzu wzmacnia oświetlenie umieszczone od spodu (to również hiszpańska marka Aromas). Master bedroom ma w sobie urok dawnej elegancji (sztukaterie, miękki dywan). Do relaksu zaprasza duże łóżko z tapicerowanym zagłówkiem. Łazienki to opowieść bardziej o domowym SPA. Mamy tu wolnostojącą wannę, prysznic typu walk in, armaturę od Porcelanosy i płytki marki Galerie Venis Design. Atutem penthouse’u od Echo Investment jest także obszerny taras, na którym z pewnością miło wypić poranną kawę i choć na chwilę popatrzeć na dachy stolicy..