Dzisiaj zaglądamy na warszawski Wilanów do mieszkania, które powstało specjalnie z myślą o rodzinie 2+2. Za tę realizację odpowiada pracownia WZ Studio.

Nowoczesna klasyka w Wilanowie

Mieszkanie dla rodziny 2+2 ma spory metraż - 150m2. Styl? Klasyka z elementami industrialu i nowoczesnymi rozwiązaniami. Jest więc marmur, jodełka na podłodze, są fazowane fronty w zabudowie. Do tego jedna ze ścian i sufit pokryte tynkiem imitującym beton, metalowy regał przy ściance rtv. Sercem salonu jest duża kanapa narożna w kolorze szarym. Razem z poduchami w kolorach ziemi tworzy idealne miejsce do relaksu. Tuż obok niej stanął ciekawy stolik kawowy. Stąd już tylko krok do stołu i szarych, tapicerowanych krzeseł. Niedaleko mamy czarną szafkę z pionowymi listewkami kryjącą zastawę stołową.   

Kuchnia w kolorze Very Peri

Ciekawostka? Zdecydowanie kuchnia, cała w Very Peri, kolorze roku 2022 według instytutu Pantone. Charakterystyczny niebieski z nutą fioletu mamy na zabudowie i wzorze podłogowych kafli. - Udało nam się z wyprzedzeniem zrealizować kuchnię, która swoim kolorem bardzo nawiązuje do koloru Pantone 2022 - to praktycznie ten kolor - tłumaczy Małgorzata Liebhart architekt wnętrz z WZ Studio i dodaje - decyzja o tej barwie została podjęta na podstawie próbek od stolarza długo przed ogłoszeniem koloru roku przez Instytut. To był intensywny proces, podczas którego powstało wiele próbek koloru od niebieskiego, granatu, kończąc na wybranym kolorze. Cierpliwość stolarza (Zieliński interior) była na wagę złota.

Zielona łazienka

Ciekawa jest także łazienka z sufitem w kolorze butelkowej zieleni. Znajduje się w niej okno w nietypowym rozmiarze i w równie nietypowej lokalizacji. Architektki postanowiły zrobić z tego atut i w miejscu parapetu zaczyna się zielona strefa. Nawet na zabudowie stolarskiej widać konsekwencję tej decyzji. Tu lakierowany mdf jest wykonany dokładnie w tej samej barwie. Zieleniom towarzyszą kafle z marmurowym wzorem. 

Stonowane sypialnie

Sypialnia rodziców to królestwo spokojnych szarości i grafitów zestawionych z bielą i jasnym drewnem. Mamy tu też spore lustro, które dodaje optycznie przestrzeni. W pokojach dzieci architektki postawiły na biel uzupełnioną kolorowymi dodatkami. Na uwagę zasługuje zabudowa - pojemne szafy. 

A TU zobaczycie dom dla czteroosobowej rodziny

_________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy