Biały marmur inspirował artystów już w starożytności i chętnie wykorzystywany był jako materiał budowlany. Najdroższa i najpiękniejsza jego odmiana pochodzi z włokiej Carrary, ale wydobywa się go również w polskich Sudetach. Jest trwały, bardziej wytrzymały niż granit, wciąż wykorzystywany w architekturze, jak i w produkcji akcesorów dekoracyjnych. Zielony, szary, w odcieniu różowym czy niebieskim zachwyca, ale to biała wersja tego eleganckiego kamienia jest najbardziej luksusowa i ponadczasowa

Biały marmur stosować można zarówno w kuchni jako blaty, w łazience w kabinie prysznicowej, jak i na posadzkach, ścianach, parapetach, schodach. Sprawia, że pomieszczenia wydają się jasne i czyste i nigdy nie wyjdą z mody.

Marmur jest bardzo drogim kamieniem, stąd pojawiło się na rynku dużo materiałów zastępujacych go oraz substytuty w postaci wzorów graficznych imitujących marmur. Jest to ciekawa alternatywa, tym bardziej, że często wykorzystywana np. jako wzory tekstyliów na poduszkach i pościeli. Cienkie, grafitowe żyłki na białym tle udające naturalne popekania kamienia stanowią ciekawy element dekoracyjny. Jeśli więc nie możemy sobie pozwolić na szerokie użycie marmuru we naszym pomieszczeniu, zastosujmy tekstylia malowane w marmurowe wzorki lub drobne marmurowe dodatku jak deska do krojenia, zegar, wazon lub blat stolika kawowego będące idealnym wykończeniem eleganckiej przestrzeni. Akcesoria marmurowe szczególnie dobrze prezentują się w delikatnych złotych oprawach, kolor złoty jeszcze bardziej podkreśla ten wysokiej klasy kamień czyniąc przedmioty wyrafinowanymi i wytwornymi. 

Biały marmur - elegancki, luksusowy i ponadczasowy - galeria>>