Delikatesy "Aldek" to kultowe miejsce jeśli chodzi o zakupy w centrum Gdyni. Sklep spożywczy na parterze budynku mieszkalnego przy ulicy Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego 3 jest dla wielu mieszkańców ulubionym miejscem na codzienne zakupy. Za sprawą stowarzyszenia Traffic Design miejsce zmieniło ostatnio swoje oblicze. 

Gdyński "Aldek" po metamorfozie

Autorką nowej oprawy graficznej dla "Aldka" jest Renia Maj. Projektantka stworzyła dla sklepu kompleksowy koncept. W jego skład wchodzi między innymi 47-metrowy, ręcznie malowany szyld z giętej blachy (jego harmonijkowa forma koresponduje z podziałami architektonicznymi na budynku). Do tego 7 podświetlanych witryn, będących artystyczną interpretacją sprzedawanych w "Aldku" produktów: owoców, warzyw, serów, jaj, słodyczy czy pieczywa. Na drzwiach pojawiły się napisy z informacją o godzinach otwarcia. - Pozostała przestrzeń elewacji została oczyszczona — odświeżono fasadę, a stare naklejki zniknęły. Budynek okala prawie pięćdziesięciometrowy szyld z giętej blachy z ręcznie malowanymi literami, która według zamysłu projektantki miała stać się samodzielnym detalem wpisanym w architekturę budynku - czytamy na stronie stowarzyszenia.  

Metamorfoza zaproponowana przez Traffic Design była współfinansowana przez Miasto Gdynia, a za produkcję szyldu odpowiadała pracownia Mapalu. Przy projekcie pracowało także KARAKSTUDIO.pl. Budynek, w którym znajduje się sklep, już niedługo także wypięknieje. Zaplanowano bowiem remont jego elewacji.