Wiadomo, że kilkanaście lat „współpracy” z małą lodówką bez żadnych udogodnień potrafi być uciążliwe. Niewielka powierzchnia użytkowa, ciągła walka z niedomykającym się zamrażalnikiem czy otwierane z obawą główne drzwi, na których stoi mnóstwo napojów… Paradoksalnie był to jeden z mniej komfortowych w użyciu sprzętów kuchennych. Na szczęście nowoczesne urządzenia AGD wyposażone są teraz w innowacyjne rozwiązania. Dzięki nim możliwa jest zarówno przedłużona świeżość produktów, jak też wygoda ich przechowywania. 

Warto przekonać się, jakie rozwiązania oferują dostępne obecnie na rynku modele. Przyjrzyjmy się im na przykładzie chłodziarko-zamrażarki LG

Już na pierwszy rzut oka uwagę przykuwa jej piękny, minimalistyczny wygląd. To sprawia, że sprzęt doskonale wpasuje się w każdą kuchnię, niezależnie od stylu wnętrza. 

A co wyjątkowego kryje w środku ten model? Otóż wyposażony został w szereg rozwiązań, które sprawią, że nawet żywność pozostająca w lodówce przez dłuższy czas wciąż jest w doskonałym stanie. 

Technologia LinearCooling™ redukuje wahania temperatury – przy każdej półce znajdują się dwa specjalne otwory nawiewu powietrza, co sprawia, że różnica nie przekroczy 0,5°C. To oznacza, że jedzenie jest równomiernie chłodzone, dzięki czemu dłużej pozostanie świeże, a warzywa i owoce jędrne i chrupiące. 

W lodówce zastosowano też specjalne otwory wentylacyjne umieszczone z przodu urządzenia, które zapewniają równomierne i szybsze chłodzenie. System ten uruchamia się zaraz po zamknięciu drzwi lodówki – strumień zimnego powietrza nawiewa od góry do dołu na całej szerokości chłodziarki, również na półki znajdujące się na drzwiach. Dzięki temu temperatura w środku szybciej wraca do stanu pierwotnego, co przedłuża świeżość jedzenia. 

Różne grupy produktów wymagają odmiennych warunków przechowywania. By przedłużyć ich świeżość, aromat oraz zachować wartości odżywcze powinny być trzymane w warunkach o odpowiedniej wilgotności oraz temperaturze. Lodówkę LG wyposażono w dwie specjalne szuflady. Pierwsza z nich, szuflada FreshBalancer™, utrzymuje wilgotność na optymalnym poziomie. Za pomocą specjalnego suwaka możemy wybrać właściwą opcję dla owoców oraz warzyw. Dzięki temu produkty te nie będą się tak szybko psuły, zachowają swój smak i jędrność przez dłuższy czas. Druga szuflada, FRESHConverter™, pozwala na zachowanie odpowiedniej temperatury przechowywania takich produktów jak mięso, ryby oraz warzywa. Dla mięsa będzie to 0°C, dla ryb 2°C, a dla warzyw 4°C. Żądaną temperaturę ustawimy w łatwy sposób za pomocą suwaka znajdującego się w górnej części szuflady. Możemy więc przechowywać w niej przez dłuższy czas świeże mięso czy ryby bez konieczności ich mrożenia. 

By pomieścić np. dobre trunki na spotkanie z przyjaciółmi i przygotowane wcześniej jedzenie producent przewidział dodatkową półkę z pięcioma miejscami na butelki. Na przykład popularne teraz wino bezalkoholowe będziemy mogli przechowywać w lodówce w pozycji leżącej. Dwuczęściowa składana półka ułatwi ustawianie dużych i wysokich opakowań oraz naczyń z żywnością, w tym garnków.

A na koniec najbardziej zaskakująca innowacja, a mianowicie – uruchomienie aplikacji LG ThinQ™. Dzięki niej możliwe jest zdalne dostosowanie temperatury lodówki do rodzaju znajdujących się w niej produktów, a także np. włączenie funkcji szybkiego chłodzenia czy mrożenia, jeszcze podczas wizyty w sklepie.