Dzisiaj zaglądamy w okolice Puszczy Noteckiej. To tu stanął wyjątkowy dom jednorodzinny w typie wiejskiej zagrody zaprojektowany przez pracownię TOYA DESIGN. Inwestorzy marzyli o energooszczędnym, całorocznym budynku dopasowanym do krajobrazu wokoło. 

Projektując ten dom chcieliśmy stworzyć przestrzeń pozwalającą korzystać użytkownikom z dobrodziejstw otaczającej przyrody i obcowania z nią w pełnej pokory zgodzie. Dom jest ekonomiczny, energooszczędny, ekologiczny. Charakteryzuje się prostą i zwartą formą, która wpisuje się w otoczenie leśnej polany - podkreślają architekci z TOYA DESIGN.  

Wyraźnie oddzielona strefa wejściowa nawiązuje do funkcji ganku, a głębokie zadaszenie od strony ogrodu jest odniesieniem do charakterystycznych dla wielkopolskich domów podcieni. Budynek choć niewielkich rozmiarów jest w pełni funkcjonalny. We wnętrzu wydzielono dwie strefy – obszerną i wysoką część dzienną oraz precyzyjnie rozplanowaną część socjalną z sypialnią z gabinetem. Dom jest otwiera się na ogród i otaczającą przyrodę przez duże przeszklenia.