Renesansowy zamek, dolnośląskie krajobrazy, a do tego wellness sygnowany francuską marką L’Occitan – czegóż potrzeba więcej do błogiego relaksu? Uroczysko Siedmiu Stawów to miejsce dla koneserów, które kilka miesięcy temu wybrano Najlepszym Historycznym Hotelem Spa w Polsce. Nazwa tego butikowego hotelu nie jest przypadkowa, odrestaurowany zamek ukryty jest bowiem wśród bujnych lasów i malowniczych stawów, a natura otacza nas tu z każdej strony – gdy odpoczywamy na jednym z tarasów widokowych, podczas wyciszających spacerów po zamkowym ogrodzie, a nawet z basenu, skąd przez tarasowe okna zagląda zieleń drzew, a przez dachowe przeszklenia wpada słońce i błękit nieba.

Pierwsze w Polsce Spa by L’Occitane 

W Uroczysku o zdrowie i urodę dba się holistycznie – w unikalnym SPA by L’Occitane stosowane są wyłącznie naturalne metody poprawy zdrowia i wyglądu, a menu Uroczyska bogate jest w wysokiej jakości produkty, pochodzące w dużej mierze z własnych ekologicznych upraw, które umożliwiają regenerację organizmu oraz wzmocnienie sił witalnych. Z kolei dzięki bliskiej współpracy z Fine Art Gallery organizowane są tutaj wernisaże i wystawy ceramiki artystycznej.

Natura i komfort 

W tej wspaniale zaaranżowanej przestrzeni udało się połączyć bliskość natury i współczesny komfort, ale zachowano także unikatowy, historyczny charakter. Warto wiedzieć, że historia zamku sięga XVI wieku. Dziś można powiedzieć, że jest on perłą renesansowej architektury. O tym miejscu trudno jednoznacznie powiedzieć, czy jest ono luksusowym hotelem, galerią sztuki współczesnej, oazą przyrody czy komfortową przestrzenią wypoczynkową. Każdego gościa urzeka co innego, ale tutejsza niezwykła, kojąca atmosfera sprawia, że kto raz odwiedzi Uroczysko, wraca tu systematycznie...