Bartłomiej Kraciuk ma na swoim koncie współtworzenie kultowych lokali, takich jak Warszawa Powiśle czy Syreni Śpiew. Niedawno pisaliśmy Wam o jego Bookworm cabin. Nikodem Rozbicki jest aktorem z głową pełną pomysłów. Panowie połączyli ostatnio swoje siły i razem stworzyli koncept UKOI. 

UKOI to mikrohotel, który powstał z myślą o relaksie i spokoju na łonie natury. Pomysł oparty jest o mobilne domki do wypoczynku, które będzie można wynająć w starannie dobranych miejscach. Założyciele planują stworzyć rozproszoną sieć mikrohoteli UKOI w dzikich lokalizacjach, ale z dogodnym połączeniem z miastem. Domek na kółkach będzie miał duże łóżko tuż przy oknie, z którego będzie można obserwować przyrodę i niebo. Do tego mały aneks kuchenny i stolik z dwoma stołkami plus wydzielona toaleta z prysznicem.

- Projekt jest ekologiczny. Przyświeca nam zasada 3 x ZERO: Zero betonu, zero buldożerów, zero wycinania drzew.- mówi Nikodem Rozbicki. "Zależało nam na stworzeniu nieinwazyjnego projektu, który wtapia się w otoczenie i nie narusza zastanego ekosystemu. W takiej równowadze widzimy przyszłość turystyki" - uzupełnia Bartłomiej Kraciuk.

Hotele na kółkach UKOI mają przyjąć pierwszych gości już w 2022 roku.