San Francisco, USA

Kolejnym miastem, które pokochało domy rodem z Barbielandu jest San Francisco. To górzyste miasto na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczony kojarzone jest właśnie z kolorowymi domami w stylu wiktoriańskim lub edwardiańskim. Piękne szeregowce zaczęły być odmalowywane w latach 60. XIX wieku, a styl ten niedługo później otrzymał przydomek "Painted Ladies". Teraz ta amerykańska mekka artystów słynnie z barwnych ulic, na których znajduje się już ponad 48 000 odmalowanych budynków. 

Villa Ephrussi de Rothschild, Francja 

Na Lazurowym Wybrzeżu znajdziemy bajkowy obiekt, który należał do baronowej Béatrice Ephrussi de Rothschild. Pośmiertnie zapisała go ona w spadku Francuskiej Akademii Sztuki. Dzisiaj dla zwiedzających udostępniona została zarówno willa, jak i ogrody zaaranżowane w stylu francuskim, hiszpańskim i japońskim. Willa powstała w latach 1907 – 1912. 

Kapsztat, Republika Południowej Afryki

Choć Bo Kaap nie jest wcale dużą dzielnicą, przyciąga ona do siebie tysiące turystów odwiedzających tę część świata. Wszystko za sprawą malowniczych domów osadzonych wzdłuż wąskich ulic. Wśród nich wypatrzeć można wszystkie kolory tęczy w bardzo intensywnej wersji w połączeniu z pastelami. Nie brakuje tu oczywiście fuksji czy pudrowego różu, którego pozazdrościłaby sama Barbie. 

Getty Images / Piero M. Bianchi

Notting Hill, Wielka Brytania 

Pomalowanych na różowo szeregowców w londyńskiej dzielnicy Notting Hill znaleźć można całe mnóstwo. Ta najbardziej urokliwa dzielnica Londynu usłana jest niską zabudową pokolorowaną na dziesiątki kolorów. Każda kamienica ma własną unikatową barwę, tworząc urzekający krajobraz niczym scenografia z bajki.