Nowy mural w Poznaniu

Nowy mural na poznańskich Jeżycach. Malunek to dzieło artystki Doroty Piechocińskiej (Ilustradora). Projekt stworzyli wspólnie Dorota Piechocińska, Dominik Dziedzina i Krzysztof Gruszczyński. Realizacja była możliwa za sprawą Fundacji Feed Your Head przy współpracy z MUR•ALL Studio w ramach konkursu ofert na realizację w formie wspierania zadań publicznych Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego w roku 2022. Prace były współfinansowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. 

Dom w drzewie na muralu

Boczną ścianę kamienicy przy ulicy Wawrzyniaka 14 wybrano nieprzypadkowo. Miejsce znajduje się bowiem niemal w centrum miasta. Stąd pomysł na mural oczyszczający powietrze właśnie tutaj. Ekologiczne przesłanie niesie ze sobą także sam malunek. To dom w drzewie (z oknami i drzwiami) pośród lasu. Wszystko w zielonej, relaksującej kolorystyce. Wokół latają jaskółki, a pień z czułością ściskają ludzkie ręce. Przesłanie? Drzewa nie tylko produkują drogocenny tlen, zapewniają nam cień i są schronieniem dla wielu gatunków zwierząt, ale także mają moc terapeutyczną (dendroterapia). Już dawno odkryto, że u ludzi przytulających się do drzew spada poziom stresu. 

- Byliście już pod muralem? Ja się nim jaram tysiąc! Jest odsłonięty i zaczyna żyć w krajobrazie. Współgra z zieleniną obok i bardzo mi się podoba efekt przebijającej, nieotynkowanej cegły. Dziękuję za pozytywny odbiór i nawet zdjęcia z okien naprzeciwko! Będziemy mieć wiosnę tej zimy. [...] - pisze Dorota Piechocińska na swoim instagramie.