Dziś razem z Omenaą Mensah z programu "Domy gwiazd" w Domo + odwiedzamy dom Odety Moro w Warszawie. Wiedzieliście, że dziennikarka i prezenterka lubi antyki i wnętrza "z duszą"? Na okazje poluje miedzy innymi na warszawskim Kole, ale w poszukiwaniu prawdziwych skarbów czasami udaje się do innych miast. Na przykład jej kuchenny stół przyjechał do stolicy aż z Wrocławia.

Odeta sama urządzała swój dom. Jego styl najprościej będzie określić mianem eklektyczny. Nowoczesne krzesła stoją tu tuż obok ludwikowskiego stołu. Na podłodze w kuchni mamy mozaikę zainspirowaną hiszpańskimi wzorami, a całkiem współczesny ekspres do kawy ma swoje miejsce naprzeciwko porcelanowego imbryka. Kremowa zabudowa kuchenna wygląda niczym z Prowansji. Nie brak tu starych akcesoriów takich jak stuletni chlebak czy urządzenie do produkcji masła na korbkę. 

W salonie Odety Moro znajdziemy miedzy innymi klimatyczny kominek i foteli Barcelona projektu Miesa van Der Rohe i Lilly Reich. Jest też wygodna, karmelowa kanapa, są duże okna ze szprosami i stół, który ze zwykłego może przekształcić się w bilardowy. Jeśli lubicie bibeloty to z pewnością wpadnie Wam w oko kolekcja figurek na toaletce, stary gramofon, czy maszyna do pisania. Łazienkę gospodyni również urządziła w "starym" stylu. W efekcie powstał pokój kąpielowy z lustrem w ozdobnej ramie i maszyną do szycia Singera jako nietypowym stolikiem.

Jak się Wam podoba dom Odety Moro? Jeśli lubicie wnętrza z antykami koniecznie zobaczcie jeszcze mieszkanie Natalii Klimas.