Tak zwane domy kostki z lat 70 ubiegłego stulecia to budynki często spotykane w mazowieckim krajobrazie. Architekci z pracowni 81.WAW.PL stanęli przed zadaniem odczarowania tej bryły i nadania jej bardziej nowoczesnej formy. Postawili na lekką konstrukcję z pustymi przestrzeniami. Tak właśnie powstał Dom Dziurawy stworzony specjalnie dla rodziny 2+2.

Od strony ulicy dom wita nas śnieżnobiałą fasadą połączoną z płytami imitującymi drewno. Od frontu budynek pozbawiony jest charakterystycznych dziur. Jego parterowa część od tej strony nie posiada żadnych okien, dopiero na piętrze pojawiają się przeszklenia. Od strony głównego wejścia do domu i zarazem garażu bryła zaczyna nabierać swojej charakterystycznej formy.

- W części parteru mamy wjazd do garażu, przeszklone główne wejście do domu oraz na taras. Na piętrze pojawiają się charakterystyczne dziury, czyli inaczej mówiąc kadry. Jeden z nich jest otwarciem zadaszonego tarasu, druga "dziura" kadruje nas na drzewo, które wyrasta z tarasu na parterze. Od strony ogrodu elewacja jest podobnie otwarta, jak od strony głównego wejścia - opowiada Anna Paszkowska-Grudziąż, współautorka projektu. 

Te kadry eksponują różne funkcje domu. Na parterze "dziura" odsłania taras z wyrastającym na dwie kondygnacje drzewem oraz duże przeszklenie salonu. Na piętrze z kolei jeden z kadrów podkreśla przeszklenie do głównej sypialni oraz łazienki.