Od podlotka do supergwiazdy

56-letnia gwiazda wróciła wspomnieniami swoje skromne początki, dzieląc się urywkami ze swojej roli Helen w filmie „Bush Christmas” z 1983 roku. „Ta 14-letnia dziewczynka nigdy nie przewidziałaby wszystkich utalentowanych ludzi, z którymi przyjdzie jej pracować i tak wielu różnych postaci, w które przyjdzie jej się wcielić. Jestem taka podekscytowana, że mogę świętować z tak wieloma przyjaciółmi i współpracownikami w sobotę w Amerykańskim Instytucie Filmowym”.

Nicole Kidman uhonorowana za życiowe osiągnięcia

Kidman szybko zdobyła sławę, podbijając serca widzów na całym świecie zaledwie sześć lat po swoim debiucie dzięki porywającej roli Rae Ingram w filmie „Martwa cisza” (1989). Jest pierwszą australijską aktorką, która otrzymała prestiżową nagrodę AFI za całokształt działalności. „Nicole Kidman jest zarówno potężną artystką, urzekającą gwiazdą filmową, jak i utalentowaną producentką, która podbiła wyobraźnię publiczności w trakcie swojej owocnej kariery, tworząc złożone i wszechstronne kreacje na ekranie” - czytamy w komunikacie prasowym AFI. Aktorka znana z m.in. serialu "The Ricardos" pracowała z wieloma cenionymi reżyserami, w tym Jane Campion, Sofią Coppolą, Bazem Luhrmannem, Sydneyem Pollackiem, Aaronem Sorkinem i Stanleyem Kubrickiem.

Kidman ma na swoim koncie pięć nominacji do Oscara, którego zdobyła w 2003 roku za rolę Virginii Woolf w filmie „Godziny”. Jej znakomite występy zdobyły także nagrodę BAFTA, dwie nagrody Emmy i imponujące sześć Złotych Globów.

„Zaczęłam pracować w wieku 14 lat i dorastałam przed kamerą i na oczach ludzi, więc jest to naprawdę obnażające, ale jednocześnie taka jest moja ścieżka”, Kidman powiedziała w wywiadzie z magazynem PEOPLE.

Dzieliłam się ze światem moimi wzlotami i upadkami, a także całą moją pracą. To było moje życie... moje dzieci, mój mąż i moja praca”. Jej rada dla młodszej siebie brzmiała: „Bądź dla siebie miła. Jestem swoim najsurowszym krytykiem. Moją największą radą byłoby: bądź dla siebie łagodna, Nicky”.

Wielka uroczystość upamiętniająca wybitną karierę Kidman odbędzie się 27 kwietnia w Dolby Theatre w Los Angeles, gdzie zostanie uhonorowana przez rówieśników z branży, w tym jej partnerkę z „Wielkich kłamstewek” Reese Witherspoon, Morgana Freemana, Naomi Watts i niezrównaną Meryl Streep, która wręczy jej prestiżową nagrodę za życiowe osiągnięcia.