Realizacja Bogdziewicz Studio

Ania i Mirek do Gdyni trafili z Wielkopolski. Długo szukali miejsca, w którym mogliby odetchnąć i naładować baterie w weekendy po ciężkiej pracy. Oboje kochają długie spacery, ważna była więc lokalizacja blisko terenów zielonych. Ostatecznie wybór padł na mieszkanie w nowym budynku swoją architekturą nawiązującym do gdyńskiego modernizmu. Do cudnej, orłowskiej plaży mamy stąd przysłowiowy rzut beretem. Decyzja zapadła. W urządzeniu wymarzonego wnętrza z błękitną kuchnią pomogły projektantki z Bogdziewicz Studio.

Układ funkcjonalny

Na początek zmiany w zastanym układzie mieszkania. Projektantki pozbyły się ścian jednej z trzech sypialni na rzecz ograniczenia metrażu mało funkcjonalnych wcześniej ciągów komunikacyjnych. Na powierzchnię 68m2 składają się tu teraz dwie sypialnie, łazienka, hol i otwarta strefa dzienna, czyli salon z jadalnią oraz kuchnią. Jadalnie oddziela od salonu niewielka ścianka, na której powieszono telewizor.

Aranżacja mieszkania z błękitną kuchnią

Jasny błękit. To zdecydowanie kolor, który definiuje tę przestrzeń. Inwestorzy zakochani w niebieskościach sami wybrali odcień z wzornika NCS. Na pierwszy plan wysuwa się błękitna kuchnia. Jasnoniebieskie fronty z klasycznym frezowaniem wyposażono w mosiężne uchwyty Formani. Projektantkom udało się spełnić życzenie gospodarzy i postawić tu niewielką wyspę. Stała się ona sercem strefy dziennej, idealnym miejscem nie tylko na poranna kawę i wspólne gotowanie z rodziną i przyjaciółmi. Blat wyspy kuchennej, podobnie jak pozostałe blaty w kuchni oraz okładzina ścienna zostały wykonane ze spieku Laminam Naturali Bianco Statuario Venato.

Strefa wypoczynkowa

Ze strefy kuchennej już tylko krok do strefy wypoczynkowej. Mamy tu niebieskie kanapę i fotel z podnóżkiem. Są też stoliki kawowe o ciekawych formach oraz komoda pod tv z modernistycznie zaokrąglonymi rogami. Naszą uwagę natychmiast zwróciło oświetlenie. U sufitu zawisła ogromna złota lampa, lampa w tym samym kolorze stanęła przy kanapie. Pod telewizorem mamy za to lampę stołową ze złotą oprawą i mlecznym kloszem. Równie imponująca lampa zawisła w jadalni tuż nad stołem. To złoty "kapelusz" projektu Paoli Navone. 

Aranżacja w błękitach

Błękit pojawia się znowu w łazience. Łączy się tu z delikatną plecionką wiedeńska oraz  gresowymi płytkami  imitującymi marmur. Nad kaflami zostało zamontowane wielkoformatowe lustro, które optycznie powiększa przestrzeń łazienki. Całość dopełniają armatura i uchwyty w kolorze miedzi. Niebieskości mamy także w sypialni. Biel ścian i pościeli, szarość zagłówka i czerwień obrazu Julii Deptuły uzupełnia narzuta w kolorze pochmurnego nieba.