Mimo że Muranów znajduje się niemal w samym sercu Warszawy to pęd stolicy nie jest tu tak mocno odczuwalny. Dziś zaglądamy do jednej z tutejszych kamienic. Tu znajduje się apartament, który przypomina misterną mozaikę złożoną ze sztuki i dobrego designu. Jego wnętrze zaprojektowała pracownia Taff Architekci

Wizytówką tej przestrzeni jest na pewno strefa dzienna. W salonie połączonym z jadalnią uwagę przyciągają przede wszystkim wygodna sofa oraz kultowa lampa Twiggy od Foscarini. Na ścianę naprzeciwko sofy mamy kominek oraz oktagonalne lustro. To w tym ostatnim odbija się świetlna kompozycja. Nam najbardziej spodobała się stara, drewniana biblioteczka w rogu salonu i kobieca rzeźba, która zdaje się zerkać z ciekawością na salon z holu.

Wystrój kuchni to pochwała prostoty. jest minimalistycznie, ale w dalszym ciągu elegancko. Zabudowa i wyspa kuchenna tworzą tło dla dodatków w radosnym odcieniu pomarańczy. Część prywatna - sypialnia wraz z gabinetem i łazienką to konsekwentna kontynuacja stylu w jakim stworzono strefę dzienną. Tu również królują proste formy i szlachetne materiały. Użyte przez projektantów barwy? Głównie szarości, kropla fioletu i trochę błękitu. Jak się Wam podoba?