„Palm Beach” z Kaią Gerber to must-watch dla fanek vintage

Luźno oparty na książce Juliet McDaniel „Mr. and Mrs. American Pie”, „Palm Royale” kręci się wokół granej przez fantastycznie zabawną Kristen Wiig postaci Maxine, która z determinacją wspina się po szczeblach socjety, by zaistnieć w elitarnych kręgach Palm Beach. Na jej drodze stają jednak nieskazitelnie eleganckie lwice salonowe, którym przewodzi Allison Janney. To prawdziwie gwiazdorska obsada: w rolach głównych są też Laura Dern, Ricky Martin i Carol Burnett. Kaia Gerber wciela się w rolę Mitzi, głupiutkiej manikiurzystki marzącej o karierze modelki, która zostaje wplątana w dramaty wyższych sfer Palm Beach.

Palm RoyaleApple TV+

„Byłam w trakcie robienia »Bottoms« i zakochałam się w komedii, bo tak naprawdę nigdy wcześniej jej nie robiłam” - powiedziała Gerber w rozmowie z WWD. Rozgrywający się na tle historycznego lata 1969 roku, „Palm Royale” obserwuje lądowanie na Księżycu, dojście do władzy prezydenta Richarda Nixona i rozwijający się ruch feminizmu drugiej fali. „Uwielbiam możliwość przeniesienia się w czasie” - dodała Gerber. „Moda, fryzury i makijaż, odeszliśmy od tych bardzo ustrukturyzowanych, skromnych ubrań z lat 50. do tego żywego i kolorowego, bardziej wyrazistego sposobu ubierania się”. Ironicznie, chociaż większość kostiumów w serialu to prawdziwy vintage, a każdy bardziej olśniewający od poprzedniego - Gerber większość swojego czasu na ekranie spędza w fartuchu manikiurzystki.

Kaia Gerber rozwija swoje aktorskie portfolio

Choć „Palm Royale” to największa jak dotąd rola Gerber, nie jest to jej pierwsza przygoda z aktorstwem. Fani mogą pamiętać jej występy w „American Horror Story” i „American Horror Stories” Ryana Murphy'ego, a także jej rolę w „Babylon” u boku gwiazd takich jak Brad Pitt i Margot Robbie.

Gerber nadal poszerza swój repertuar, przygotowując się do roli w opartym na faktach „SNL 1975” Jasona Reitmana, filmie o jednym z jej ulubionych programów z dzieciństwa: Saturday Night Live. Grając u boku gwiazd takich jak Willem Dafoe, J.K. Simmons i Dylan O'Brien, Gerber zagra Jacqueline Carlin, dziewczynę i późniejszą żonę komika Chevy'ego Chase'a.

Nowe odcinki „Palm Royale” mają swoją premierę w każdą środę do 2 maja na Apple TV+.