"Uznany za niewinnego" z Jakiem Gyllenhaal o czym jest ten serial?

To drugie filmowe podejście do adaptacji powieści kryminalnej Scotta Turowa. W latach 90. główną postać, czyli pracownika biurowego prokuratury Rusty'ego Sabich zagrał przekonująco sam Harrison Ford i to właśnie ta pierwsza wersja "Uznany za niewinnego" stała się kasowym hitem swoich czasów. Poprzeczka ustawiona jest więc wysoko, ale Jake Gyllenhaal to wyjątkowo mocne nazwisko na liście hollywoodzkich gwiazd kina. Ma na koncie sporo naprawdę dobrych ról w thrillerach i kryminałach m.in. mrocznego pisarza w "Zwierzętach nocy" czy dyspozytora linii ratunkowej w "Winnych". 

Tym razem Gyllenhaal wciela się w rolę oskarżonego o brutalne morderstwo kochanki Carolyn (w tej roli Renate Reinsve z "Najgorszego człowieka na świecie") Rusty'ego Sabicha, który na co dzień współpracuje z prokuratorem w Chicago. Zbrodnia, a przede wszystkim fakt, iż oskarżony pracuje w biurze, wstrząsa opinią publiczną i literą prawa. Walcząc o swoje dobre imię i przetrwanie rodziny, a przede wszystkim małżeństwa Sabich odkrywa przed światem kolejne tajemnice. W fabule znajdziemy ulubione trio fanów kryminałów - obsesję, seks i politykę. 

"Miłość nie jest tym, czym się wydaje. To coś co rośnie i ewoluuje, aż któregoś dnia czujesz, że kogoś po prostu potrzebujesz. (...) Ona właśnie to we mnie obudziła", mówi główny bohater w zwiastunie "Uznany za niewinnego".

Zwiastun zapowiada naprawdę dobry, mroczny serial na miarę szwedzkich kryminałów. Nie możemy się doczekać również na ekranie Renate Reinsve, bo doskonale pamiętamy ją z "Najgorszego człowieka na świecie" i chcemy więcej. 

Gdzie obejrzeć "Uznany za niewinnego" kiedy premiera? 

Cały serial, wyreżyserowany i wyprodukowany przez Davida E.Kelley od "Wielkich Kłamstewek" będzie można obejrzeć na Apple TV od 12 czerwca 2024. Seria "Uznany za niewinnego" ma mieć osiem odcinków.