Kate Middleton, obecnie księżna Cambridge, oraz książę William nieustannie przykuwają uwagę mediów. Chociaż próbują stronić od paparazzi, historia ich związku wzbudza zainteresowanie nie tylko wśród Brytyjczyków. Czy zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia?

Księżna Kate i książę William – jak się poznali?

Historia miłości księżnej Kate i księcia Williama ma swoje początki na uniwersyteckim kampusie. Oboje studiowali na Uniwersytecie St. Andrews w Szkocji i tam też się poznali – Kate była studentką historii sztuki, William geografii. Początkowo wyłącznie się przyjaźnili, wkrótce jednak zamieszkali, wraz z grupą znajomych, w tym samym studenckim mieszkaniu. Tutaj wielu dopatruje się początków ich związku.

Warto jednak podkreślić, że nie była to miłość od pierwszego wejrzenia. Wszystko zaczęło się od przyjaźni.

Księżna Kate i książę William – początki związku

Kate Middleton i książę William / Getty Images

Moment, w którym ich przyjaźń przerodziła się w coś więcej, jest trudny do uchwycenia. Wszystko dlatego, że podczas studiów para nie ogłaszała, że są razem. Media również zainteresowały się ich związkiem dopiero, gdy nadeszło… rozstanie.

Według licznych pogłosek powodem rozstania pary była zdrada księcia Williama, który podczas przepustek wojskowych, zamiast spotkań z Kate, wybierał się na zakrapiane alkoholem imprezy. Podczas jednej z nich flirtował z koleżanką księżnej Kate, o czym rozpisywały się media. 

I właśnie dlatego w 2007 roku Kate Middleton i książę William postanowili zakończyć swój związek. Paradoksalnie, ta sytuacja uzmysłowiła im, że to, co do siebie czują, jest wyjątkowo mocne i prawdziwe. Szybko wrócili do siebie i zażegnali wcześniejszy kryzys. Zerwanie okazało się błędem, chociaż, być może właśnie z jego powodu, książę William postanowił zmienić swoje zachowanie i stać się wzorowym mężem. Czy to mu się udało?

Księżna Kate i książę William – ślub

Pod koniec 2010 roku książę William oświadczył się Kate – wręczył ukochanej pierścionek zaręczynowy, który wcześniej należał do jego matki, księżnej Diany. Zawiera 14 diamentów oraz sporych rozmiarów szafir – znaczenie tego kamienia wiążę się z wyrazem prawdziwej miłością, co z pewnością stanowi dobrą wróżbę.

To właśnie tuż po zaręczynach świat usłyszał o Kate Middleton, a media obiegły plotki dotyczące planowanego, królewskiego ślubu. I nic dziwnego – ślub księżnej Kate i księcia Williama był wyjątkowym wydarzeniem. Odbył się w kwietniu 2011 roku w opactwie Westminster, pod którym zgromadziły się tłumy fanów royalsów. Transmisję ceremonii ślubnej oglądały miliony ludzi na całym świecie – komentowano nie tylko samą uroczystość. Dużą uwagę skradła suknia ślubna Kate. Księżna zdecydowała się na zachwycający swoją prostotą projekt Sarah Burton dla marki Alexander McQueen. Wybór kreacji sprawił, że coraz częściej zaczęły się pojawiać porównania Kate do księżnej Diany – „królowej ludzkich serc”.

Księżna Kate i książę William – ciąże i dzieci

Popularność Kate rosła – księżna świetnie odnalazła się w rodzinie królewskiej i znacząco przyczyniła się do ocieplenia jej wizerunku. Sympatia Brytyjczyków tylko się zwiększyła, gdy w 2012 roku para ogłosiła, że spodziewa się dziecka.

Książę George urodził się w 2013 roku – książęca para zapozowała z noworodkiem dokładnie w tym samym miejscu, w którym księżna Diana i książę Karol pokazywali nowonarodzonego Williama kilka dekad wcześniej.

Podobne zdjęcie powstało dwa lata później, gdy księżna Kate i książę William cieszyli się z narodzin Charlotte – swojego drugiego dziecka. Co ciekawe, księżniczka Charlotte jest pierwszą kobietą w historii rodziny brytyjskiej, która w sukcesji do tronu wyprzedza swojego młodszego brata – na skutek prawnych zmian męscy potomkowie rodu nie mają sukcesyjnego pierwszeństwa.

Natomiast w 2018 roku urodził się Louis, najmłodsza z pociech książęcej pary. Niedawno chłopiec obchodził swoje czwarte urodziny. Wielokrotnie zwraca się uwagę na wyjątkowe podobieństwo księcia Louisa do ojca – najmłodszy syn jest wręcz nazywany klonem Williama.

Księżna Kate i książę William – zdrada

Pomimo, że księżna Kate i książę William przede wszystkim wzbudzają ciepłe uczucia wśród Brytyjczyków, a ich działania sprzyjają popularności rodziny królewskiej, i tym razem nie obyło się bez skandali.

W 2019 roku media oburzyły informacje o zdradzie księcia Williama, której miał dopuścić się z przyjaciółką żony – Rose Hanbury. I tak, jak Kate porównywano do księżnej Diany, tak Williama zaczęto porównywać z ojcem, księciem Karolem.

Rodzina królewska uciekła od oficjalnego komentarza, jedynie wystosowała oświadczenie do dziennikarzy, w którym zaprzeczyła pogłoskom o romansie.

Coraz częściej pojawiają się informacje sugerujące, że kryzys w związku książęcej pary nie został zażegnany. Podczas premiery filmu „Nie czas umierać” księżna Kate odepchnęła męża, co przez komentatorów stało się oznaką problemów w ich relacji. Nie brakuje sytuacji, podczas których para odsuwa się od siebie lub zajmuje osobne miejsca, co nieustannie wzbudza podejrzliwość mediów. Nie ma jednak pewności co do tego, jak tak naprawdę układa się książęcej parze – zakłada, że księżna Kate i książę William starają się za wszelką cenę ukryć kryzysy, których nieprzerwanie doświadczają, jednak nie ma na to żadnych dowodów. Możliwe, że mowa ciała książęcej pary jest błędnie interpretowana, a w ich związku wszystko układa się tak, jak powinno.

Księżna Kate i książę William – ciekawostki

  • W dzieciństwie Kate zagrała w szkolnym przedstawieniu… Kopciuszka! Paręnaście lat później bajkowa historia się ziściła, a Kate spotkała prawdziwego księcia.
  • Po ślubie księżnej Kate i księcia Williama uwaga publiczna skierowała się w stronę siostry Kate, Pippy Middleton. Media rozpisywały się nie tylko o pięknej kreacji druhny, ale i o płomiennym romansie, który miał połączyć Pippę i księcia Harry’ego – w ten sposób interpretowano spojrzenia, jakie słali w swoją stronę. Plotki okazały się jednak nieprawdziwe, a kilka lat później Pippa wyszła za mąż za Jamesa Matthewsa.
  • Czy można spodziewać się, że rodzina królewska znów się powiększy? Według wielu medialnych przekazów, książę William nie chciałby mieć więcej pociech – co innego jednak księżna Kate. Dzieci są dla niej priorytetem, a marzenie o czwórce zdaje się, że nie ustaje. Jednak, ze względu na ciągle powracające plotki dotyczącej czwartej ciąży, para w jednym z wywiadów potwierdziła, że nie planują powiększenia rodziny królewskiej. Czy spekulacje o kryzysie mają związek z tą decyzją?
  • Para książęca stara się wychowywać swoje dzieci z zaangażowaniem i czułością – poświęcają im wyjątkowo dużo czasu i uwagi. Nie dziwi więc, że w najbliższym czasie planują przeprowadzkę – zamierzają zamieszkać bliżej królowej Elżbiety, dzięki czemu rodzina królewska będzie mogła jeszcze bardziej zacisnąć więzi. Okazuje się, że królowa towarzystwo prawnuków ceni sobie ponad wszystko inne!

 

____________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.