Dwupoziomowe mieszkanie na Żoliborzu

Dziś znowu odwiedzamy Żoliborz. Tym razem zaglądamy do wnętrza zaprojektowanego przez duet - Martynę Duch-Kupis i Darię Wachowicz czyli pracownię Dash Interiors. To dwupoziomowe mieszkanie o łącznej powierzchni 80m2. Projekt zakładał stworzenie jak najbardziej funkcjonalnego lokalu z wykorzystaniem naturalnych materiałów (na tym bardzo zależało inwestorom). - Konieczne było wprowadzenie zmian układu deweloperskiego  tak, by maksymalnie wykorzystać potencjał projektowanej przestrzeni. Na parterze została otwarta kuchnia i zmniejszona łazienka dla gości, dzięki czemu cześć dzienna stała się przestronna. Dodatkowo na parterze została wprowadzona lekka ażurowa ścianka ze szkła ryflowanego, wydzielająca salon i hol - opowiada nam Martyna Duch-Kupis z Dash Interiors.

Naturalne materiały i stonowane kolory

To dwupoziomowe mieszkanie to przede wszystkim jasna baza (biel, szarości, trochę beżu). Do tego dodatek naturalnego drewna (podłoga, zabudowa kuchenna, zabudowy grzejników). W salonie, tuż za ścianką z ryflowanego szkła stanęła kanapa w beżowej tapicerce. Tuż obok niej mamy stolik kawowy z kamiennym blatem, a dalej czarną komodę. Nad nią zawisły grafiki, w tym Wielka fala w Kanagawie Hokusaia, chyba najbardziej znana praca tego japońskiego artysty. Po drugiej stronie szyby mamy sideboard i okrągły stół z tapicerowanymi krzesłami. Stąd niedaleko już do strefy kuchennej. Aneks umiejscowiono w starannie wydzielonym zakątku. Okno przesłania tu czarna żaluzja. Drewniane szafki przykrywa blat ze spieku kwarcowego. Górne szafki kuchenne, polakierowane zostały w kolorze złamanej bieli. 

Wnętrze tygodnia: 55m2 na Woli. Tu mieszka Ola, miłośniczka podróży i psów

Aranżacja piętra

Na piętro wiodą schody z blachy stalowej, polakierowane na biało. Ich lekka forma współgra z aranżacją salonu. Piętro pierwotnie miało otwartą formułę. Projektantki zaaranżowały całość "od zera". Wydzieliły tu gabinet do pracy, sypialnie oraz łazienkę. W sypialni pierwsze skrzypce gra ściana w stylistyce wabi sabi. Jej surowy charakter kontrastuje z obecnymi tu miękkimi, tkaninami i drewnem. Łazienka to pomieszczenie której bazę stanowią proste płytki w kolorze beżowym, przełamane brudnym odcieniem pomarańczowego (to jedyny tak intensywny kolor w tym raczej stonowanym mieszkaniu) na który zostały pomalowane ściany. Szafka pod umywalkę została wykonana z drewna a blat to spiek kwarcowy. Dla kontrastu baterie oraz grzejnik są w kolorze czarnym.

Wnętrze tygodnia: prostota i vintage w mieszkaniu na Mokotowie