Dziś zaglądamy do niewielkiego wnętrza znajdującego się w kamienicy z lat 50-tych, przy al. Niepodległości w Warszawie. Nieruchomość kupiona kilka lat temu, z podniszczonymi sprzętami z lat 80-tych wymagała sporych zmian. Za remont i aranżację tej przestrzeni odpowiada agencja projektowa i kreatywna Jam Kolektyw (Jola Skóra, Anna Olga Chmielewska, Agnieszka Warnowska).

Inwestorka od początku wiedziała, że wnętrze chce przeznaczyć na wynajem. Celem metamorfozy zaproponowanej przez Jam Kolektyw było więc zwiększenie poczucia komfortu przyszłych najemców. W wyniku przeprowadzonych prac remontowych z dwóch pomieszczeń powstały trzy. Mamy tu teraz wspólną część dzienną z kuchnią, jadalnię oraz strefę wypoczynkową oraz dwa pokoje. Dzięki tym zabiegom nieruchomość może być wynajmowana zarówno na cele mieszkalne jak też komfortowe, kameralne gabinety czy przestrzeń co-workingową.

Jasne, delikatne kolory sprzyjają tu wyciszeniu i skupieniu. Dominuje biel ścian, a w dodatkach oraz meblach konsekwentnie pojawiają się odcienie brązu, beżu i oliwkowej zieleni. Część podłogi to odnowiony parkiet dębowy. W mieszkaniu znalazły się tylko niezbędne, starannie dobrane elementy wyposażenia, dzięki czemu ta niewielka przestrzeń wydaje się bardziej przestronna. Minimlistyczny styl sprawia, że nowi lokatorzy będą mogli z łatwością dodać swoje akcenty do tej przestrzeni. W łazience, mimo małego metrażu, zmieszczono  niezbędne sprzęty: toaletę, umywalkę oraz prysznic. Umywalka (model KOŁO Nova Pro) umieszczona na ciemnoszarej, minimalistycznej szafce o geometrycznym kształcie stanowi mocny akcent w pomieszczeniu. Ze względu na niewielką kubaturę w łazience zrezygnowano z pralki, która została umieszczona w zabudowie meblowej w holu.