Osoby z nadwrażliwą cerą na pewno to zrozumieją. Każde mycie twarzy jest dość wymagającą czynnością, która może dodatkowo podrażnić skórę. To etap w codziennej pielęgnacji, którego nie można pominąć, a z drugiej strony bywa na tyle inwazyjny, że w przypadku wrażliwej i suchej cery potrafi przysporzyć więcej podrażnień. Jako posiadaczka dokładnie takiego rodzaju skóry przez długi czas szukałam idealnego produktu do mycia twarzy. Oczyszczanie jest dla mnie bardzo ważne, ale nie mogłam trafić na odpowiedni kosmetyk i metodę: dwuetapowy proces z olejem i pianką kompletnie się nie sprawdził (prawdopodobnie naruszyłam przez to barierę hydrolipidową), zmywanie makijażu płynem micelarnym i mechaniczne pocieranie wacikami również szybko odpadło z gry. Do momentu, aż odkryłam wielofunkcyjną emulsję do mycia twarzy polskiej marki BasicLab

Emulsja do mycia twarzy BasicLab – działanie

Dermatologiczna emulsja do mycia twarzy od BasicLab to dedykowany produkt dla ultraważliwej skóry, który jednak jest na tyle uniwersalny, że sprawdzi się do każdego rodzaju. Ma lekką, kremową konsystencję, która jednocześnie skutecznie myje i usuwa zanieczyszczenia oraz resztki makijażu oraz koi skórę. Wszystko za sprawą składników aktywnych na czele z nawilżającym skwalanem, pantenolem i allantoiną, ceramidami oraz glukozą, kompleksowo dbającymi i skórę. Kosmetyk zawiera nawet kompleks prebiotyków, który wzmacnia mikrobiom i przyśpiesza procesy regeneracyjne. 

To łagodzenie podrażnień i ukojenie przekonało mnie do tego, że emulsja jest czymś więcej, niż tylko kosmetykiem do oczyszczania. Po kilku dniach stosowania moje podrażnienia na policzkach zniknęły. Dodatkowo, twarz bezpośrednio po umyciu emulsją pozostaje nawilżona, a uczucie ściągnięcia nie istnieje. W jej właściwościach jest zapewnione, że “redukuje przeznaskórkową utratę wody i przygotowuje skórę do dalszej pielęgnacji” – i to zdecydowanie się sprawdza. Od tamtej pory stosuję produkt BasicLab podczas wieczornego, dwuetapowego oczyszczania i po prostu myję za jej pomocą twarz dwa razy. Świetnie domywa nie tylko makijaż, ale także krem SPF i wszystkie inne zanieczyszczenia. 

Emulsja do mycia twarzy BasicLab – opinie

Kojącą, dermatologiczną emulsję doceniło wiele recenzentek, które na oficjalnej stronie marki BasicLab podzieliło się swoimi wrażeniami. Poniżej znajdziecie wybrane fragmenty niektórych:

Bardzo nawilża mi twarz. Emulsja jest wydajna. Twarz po umyciu ukojona. Produkt doskonały,

podzieliła się wrażeniami Dominika.

Jest to najlepsza emulsja do mycia twarzy jaką miałam! Pokochałam piankę ale ta emulsja przebiła wszystko! Jest idealna! Mega delikatna i pozostawia cerę w przepięknym stanie po umyciu :)

napisała Lucyna.

Fenomenalny i bardzo wydajny produkt. Pół pompki w zupełności wystarcza na umycie twarzy. Produkt ma konsystencję przyjemnej emulsji, która otula twarz. Skóra jest po nim nawilżona i absolutnie nie jest napięta, co zdarzało mi się przy wielu wcześniej stosowanych preparatach. Polecam!,

wyznała Marta. 

Emulsja do mycia twarzy – jaką wybrać?

Formuły emulsyjne do mycia sprawdzą się szczególnie dla osób z wrażliwą cerą, dlatego warto zwrócić na nie uwagę podczas wybierania odpowiedniego kosmetyku.