Właściciele tej działki zlokalizowanej blisko lasu chcieli wykorzystać wszystkie atuty zielonej działki. Dlatego do architektów z TOYA DESIGN (Tomasza Wojtkowiaka, Justyny Kiełczewskiej-Stawickiej, Laili Shahen) zwrócili się z prośbą o zaprojektowanie domu "otwartego" na pobliską przyrodę. Eksperci zaproponowali więc całkowite przeszklenie jednej ze ścian. Tak powstał wyjątkowy, piętrowy dom jednorodzinny, którego ściana (od strony ogrodu) jest w zasadzie "przezroczysta".

Budynek ma powierzchnię użytkową 217m2, do tego dochodzi powierzchnia garażu - 52 m2. Architekci połączyli zadaszeniem symetryczną bryłę domu z dachem dwuspadowym i kubikowymi wykuszami z prostym garażem i tarasem. Na parterze znalazły się salon z kuchnią, jadalnia (tuż przy oknie, wyobrażamy sobie już te widoki podczas posiłków) spiżarnia, pralnia, łazienka, szatnia, gabinet, komunikacja z garażem. Piętro to 3 sypialnie, garderoba, łazienka i gabinet na antresoli nad salonem. 

Dom powstał w systemie Steico. Ogrzewany jest za pomocą pompy ciepła. Dach  i niektóre ściany pokryte będą łupkiem włóknocementowym, ściany zostaną otynkowane i pokryte deskami.