Dzisiaj mieszkanie, które pokochają fani przytulności, prostoty i...smakowitych kolorów, całość przywodzi nam bowiem na myśl kremowe lody waniliowe. To projekt pracowni Na Antresoli (Natalia Jankowiak, Kamila Piętka-Rakowiecka, Ewa Wlezień). Niewielkie mieszkanie znajduje się we Wrocławiu. Jego właścicielom zależało przede wszystkim na funkcjonalności i na materiałach dobrej jakości. Chcieli, by wnętrze było w miarę neutralne. W tym celu architektki  wykorzystały paletę jasnych kolorów - wyraźnie dominują tu zgaszone beże i delikatne szarości oraz naturalne materiały jak szkło, sklejka, len i bawełna.

Strefa dzienna z aneksem kuchennym

Salon połączono tu z kuchnią.  Projektantki przesłoniły okna tkaninami przepuszczającymi światło. Do wypoczynku służy tu kanapa w lnianym obiciu. Tuż obok stoi stół w towarzystwie drewnianych krzeseł - patyczaków. Nad tym kompletem zawisły ciekawe, szklane lampy. Na uwagę zasługuje także kuchnia zaplanowana na szafkach Metod i uzupełniona o fronty FRØPT. Na lodówkę i górne szafki projektantki wybrały fronty lakierowane z kolekcji Terra. Natomiast dolne szafki to fornir naturalny z kolekcji Norwegian Wood. Wybór padł tutaj na Brzozę skandynawską w modelu Stripe. Zachwycają płytki nad blatem pięknie odbijając światło. 

Sypialnia i dodatki

Spokojne, waniliowe odcienie pojawiają się także w sypialni chociażby na frontach szaf. Łóżko architektki przykryły lnianą narzutą, a na jednej ze ścian powiesiły małą galerię obrazków w brzozowych ramkach.  Łazienka to już pochwała prostoty. W całym mieszkaniu nie brakuje starannie dobranych dodatki: drewniany zegar, mleczna ceramika, małe rzeźby (naszą uwagę zwróciło szczególnie popiersie).