Ruch #IKEAhackers od lat rośnie w siłę. Pisaliśmy o nim TU>>>  Coraz częściej ma także profesjonalną twarz. Na świecie powstało wiele firm kierujących swą ofertę do tych, którzy chcą mieć meble z IKEA, jednak w trochę innej postaci niż ta z katalogu szwedzkiej sieci. To oferta dla tych, którzy chcą uciec od sztampy, a jednocześnie nie mają czasu, chęci, albo....warunków, żeby szlifować i malować, odmieniając tym samym oblicze szafki czy stołka. Gałki i nóżki zmieniające meble z IKEA w niebanalne oraz pokrowce pasujące do sof, foteli i krzeseł można  kupić w Polsce bez trudu od dawna. Od niedawna można też mieć meble kuchenne ( lub łazienkowe!) na bazie frontów IKEA!

FRØPT to młoda polska marka, która bazuje na popularnym na świecie koncepcie pozwalającym każdemu uzupełnić czy w prosty sposób zmienić mebel z IKEA. FRØPT skupia się na frontach, umożliwiając każdemu posiadanie niebanalnych mebli na bazie korpusów IKEA ze starannie zaprojektowanymi drzwiczkami FRØPT. Pierwsza kolekcja marki bazuje na pięciu wyselekcjonowanych przez projektantkę kolorach, a każdy dostępny jest w czterech uniwersalnych modelach frontów. Można je wybrać i zamówić samodzielnie stronie fropt.pl

Fronty FRØPT są kompatybilne z systemami meblowymi IKEA: METOD, BESTÄ i PAX, a to rozwiązanie pozwala jenocześnie kupić popularny mebel z IKEA, ale nadać mu bez wysiłku rys niepowtarzalności.

Za tą młodą polską marką stoją dwie kreatywne dziewczyny: Magda Milejska i Kasia Kurowska-Loedl. We FRØPT postanowiły połączyć swoją wiedzę i kompetencje z pasją do wyjątkowego wzornictwa oraz prostych rozwiązań. Obie pracowały wcześniej w agencjach reklamowych.  Magda to twórczyni studia projektowego Odwzorowanie - jej projekty gościły na naszej stronie i jeśli macie ochotę do nich zajrzeć - przypominamy jeden z nich TU>>>, a kolejny znajdziecie TU >>>>  . Magda zajmuje się także badaniem trendów a we FRØPT odpowiada za koncepcję kreatywną i jest autorką pierwszej kolekcji marki. Kasia wykorzystuje swoje wieloletnie doświadczenie we współpracy z mediami i odpowiada za komunikację w firmie. Prywatnie dziewczyny są przyjaciółkami. Często bywały w Sztokholmie, gdzie dobrze poznały szwedzką sztuką umiaru - „lagom”. Idea ta widoczna jest również w rozsądnym podejściu Szwedów do kreowania przestrzeni i zgodnie z nią wyjątkowe wzornictwo nie musi iść w parze z wysoką ceną. 

Obie uwielbiamy IKEA za jej funkcjonalność oraz jakość w rozsądnej cenie i wiemy, że można tam znaleźć wszystko co potrzebne, żeby skompletować światną kuchenną bazę. Wierzymy, że nasze unikalne fronty w połączeniu z szafkami METOD, BESTÄ i PAX pozwolą każdemu otaczać się wyjątkowymi meblami” - dodaje Kasia.

Fronty FRØPT wykonane są z płyty mdf, a pierwszą kolekcję marki „Terra” zaprojektowała Magda. Składają się na nią cztery wykonczone matowo modele: PURE, MODERN, BRUSH oraz CLASSIC.  FRØPT  proponuje ciekawe nasycone i głębokie kolory ziemi: Terracotta, Khaki, Sand oraz Greige. Uzupełnienie oferty stanowi front Raw MDF - surowy w wyrazie front. Modele można dowolnie zestawiać  z wybranymi kolorami z kolekcji, ale dodatkowo istnieje możliwość zamówienia frontu w dowolnie kolorze ze wzornika RAL i NCS. Do wybranych modeli polecane są uchwyty Plankton, zaprojektowane przez Olę Munzar.

Fronty można samodzielnie zamówić na stronie internetowej fropt.pl. Dostępna jest również usługa kompletowania zamówienia na podstawie projektu  IKEA, a także projektowania kuchni za pomocą IKEA plannera. 

Czas realizacji frontów wynosi ok. 6 tyg.

Zdjęcia do sesji wykonał PION.

Opracowanie: Ela Stasiak