Na jaki kolor pomalować ściany w mieszkaniu? Które odcienie są obecnie najbardziej popularne? Podpowiadamy.

Na jaki kolor pomalować ściany w mieszkaniu?

Wybór koloru ścian w domu to ważna decyzja. Przed jej podjęciem trzeba wziąć pod uwagę rozmiar pomieszczenia, jego układ i doświetlenie, przeznaczenie. Warto też kierować się osobistymi sympatiami i preferencjami. To my mamy czuć się w danym pomieszczeniu dobrze, a nic nie tworzy jego atmosfery właśnie tak, jak kolor. Dzisiaj prezentujemy Wam kolory ścian, które cieszą się uznaniem i popularnością. Może w ten sposób będzie Wam łatwiej podjąć decyzję?

Modne kolory ścian w 2020 roku:

Szałwiowy

Ten rozmyty, zielony kolor to ostatnio prawdziwy hit (spotykają się tu razem odcienie zieleni, błękitu i szarości tworząc interesującą mieszankę). Szałwiowy jest konkretny, ale jednak delikatny. Kojarzy się z naturą, wygląda świeżo i lekko, a do tego uspokoi zmęczony wzrok. Przywodzi na myśl naturę, kwietne łąki i wiosnę. Ma w sobie nostalgiczny urok minionych lat. Świetnie wypadnie w sypialni, ale także i w salonie. 

Biały

Biel nie traci na popularności wśród kolorów wybieranych na pokrycie naszych ścian. Owszem, białe ściany dość łatwo się brudzą, szczególnie jeśli w domu są małe dzieci i zwierzęta. Ale prawdą jest także to, że zabrudzenia łatwo odmalować na szybko pędzelkiem nie martwiąc się zbytnio o dobranie odpowiedniego odcienia. Do wyczyszczenia zabrudzonej ściany zawsze można też użyć produktów typu "magiczna gąbka". Biel sprawdzi się doskonale na małych i ciemnych powierzchniach. Doda optycznie przestrzeni, sprawi, że w środku będzie po prostu jaśniej. 

Rozmyte bordo czyli Marsala

Był Kolorem roku według Pantone już w 2015. Wciąż jest jednak popularny i lubiany. Chętnie widzimy go także na naszych ścianach. Całe wnętrze w bordo to dosyć mocna aranżacja, dlatego jeśli nie jesteście pewni tego rozwiązania możecie zdecydować się na przykład na tylko jedną ścianę w tym odcieniu. Marsala dobrze komponuje się z kobaltem, delikatnym, łososiowym różem i uniwersalną bielą.

Głęboki niebieski

Modne kolory ścian w ostatnim czasie? Na pewno różne odcienie niebieskości z przewagą ciemnego odcienia a nawet granatu. To kolor natury, morskiej wody, nieba tuż po zmroku. Będzie wyglądał pięknie w połączeniu z wikliną, korkiem, drewnem czy niefarbowanym lnem. Luksusowy efekt uzyskamy łącząc granat ze złotymi lub srebrnymi dodatkami. Symbolizuje wolność, lojalność i harmonię. Kojarzony jest także z siłą i autorytetem.