Instytut Pantone corocznie typuje kolor roku, który staje się barwą dominującą w przemyśle odzieżowym, we wzornictwie i designie. Kolorem roku 2015 według Pantone został kolor Marsala 18-1438, zwany potocznie "brudnym bordo" lub "ziemistym odcieniem winnej czerwieni". To kolor bardzo wyrazisty i gustowny, aczkolwiek dosyć trudny w przełożeniu na aranżacje wnętrz. Sprawdzi się na tapicerowanych meblach i miękkich dywanach, dobrze zagra na ścianie w niewielkiej ilości np.: jako akcent na jednej ścianie, jako dodatki - pościel, poduszki, abażury lamp, zasłony i drobne przedmioty dekoracyjne - nada nutkę luksusu każdemu wnętrzu.

Marsala - kolor roku 2015 według Pantone, fot. mat. pras.

Równie pięknie jak marsala prezentuje się we wnęrzu bordo i burgund. To kolory bardziej nasycone, ciemniejsze, nadające wyszukanego charaktery, eleganckie i szykowne. W małej ilości podkreślą charakter wnętrza, w większej np.: na ścianach i w elementach wyposażenia zarezerwowane są dla osób lubiących "mocne" aranżacje. 

Marsala, bordo i burgudny, oprócz tego, że przykuwają uwagę nasyconą barwą, jeszcze bardziej wyeksponowane będą na odpowiednim materiale i fakturze, ciężkie welwety i welury, połyskujące aksamity, gnieciony len wyglądają zupełnie inaczej w kolorach bordo. 

Modne kolory we wnętrzach - marsala, bordo i burgund - galeria>>