W sypialniach wciąż królują skandynawska prostota, minimalizm, monochromatyczne barwy i stonowane dodatki. A może w sezonie letnim warto zaszaleć z odrobiną koloru?

Kolorowa sypialnia na pewno nie jest dla każdego. Dla osób szukających spokoju od chaosu i pośpiechu może wydawać się zbyt ingerencyjna i nie pozwala efektywnie wypocząć. Ale nawet ci zabiegani w lecie zwalniają obroty, by cieszyć się słońcem, zielenią i soczystymi kolorami. Tęczowe barwy w sypialni mogą tylko wzmocnić letni klimat!

By stworzyć własną barwną sypialnię możemy zacząć od fantazyjnej letniej kolorowej pościeli, narzuty w ulubionym kolorze lub przemalowania jednej ściany. Propozycja dla bardziej odważnych to soczysty mix kolorów i wzorów zarówno pościeli, poduszek, jak i akcesoriów. Należy jednak pamiętać o kolorze lub motywie przewodnim, który będzie dominował w sypialni. 

Słoneczny cytrynowy kolor nada sypialni przyjazny klimat, a pomarańcz energii. Róże i fiolety sprawią, że nastrój będzie romantyczny i dziewczęcy. Błękity i zielenie przybliżą nas do natury. Ale dopiero kilka kolorów równocześnie spowoduje, że sypialnia będzie wesoła, optymistyczna, wprost stworzona do relaksu w letnim sezonie.

Sypialnia w kolorach tęczy - galeria>>