Raf Simons, od 2016 roku dyrektor kreatywny marki Calvin Klein i artysta Sterling Ruby współpracują ze sobą już od lat. Najświeższym efektem ich wspólnych działań jest zupełnie nowy wizerunek flagowego sklepu Cavlin Klein na nowojorskiej Madison Avenue.

Trzypiętrowy sklep zaprojektował architekt John Pawson. Wystrój to jednak w głównej mierze dzielo Ruby'ego. Artysta postawił na energetyczny, żółty kolor, a całe wnętrze wypełnił rusztowaniami niczym z budowy. Cały budynek ma przejść niedługo remont i w ten sposób artysta chciał podkreślić tymczasowość tej przestrzeni. Rusztowania doskonale sprawdzają się jako wieszaki. W sklepie mamy jeszcze trochę czarnych i czerwonych akcentów. Pojawia się oczywiście zwieszona z sufitu amerykańska flaga. Generalnie dużo się dzieje. Ten fakt zdają potwierdzać słowa Sterlinga Ruby'ego: "Zabieram sklep Calvina Kleina od minimalizmu w stronę maksymalizmu." Jak na dłoni widać tu zmiany, które zapoczątkował swoim przejściem do CK i nową wizja marki Raf Simons.

W tym sklepie dostępna jest także domowa kolekcja CK. Możemy tam kupić pościel, charakterystyczne dla USA pikowane narzuty, kultowe już kubki do kawy od Homer Laughlin, włoskie szkło i ceramikę Rose Cabat.

Jak się Wam podoba taka metamorfoza?