Jak urządzić łazienkę z kolorystycznym akcentem?

Naukowcy już dawno odkryli wpływ kolorów na nasze samopoczucie. Przy urządzaniu łazienki lub wprowadzaniu kolorowych dodatków warto pamiętać o fakcie, że niektóre kolory odprężają, a inne dodają energii i pobudzają do działania. Dobór odpowiednich kolorów powinnien odzwierciedlać nasze indywidualne potrzeby i styl życia.

Jeśli porzebujemy dużej dawki porannej energii warto wybrać sprzyjające temu kolory jak żółty, pomarańcz, czerwień. Zieleń natomiast będzie działać odświeżająco. Można pokusić się o kafelki w takim kolorze lub tylko akcesoria łazienkowe, które codziennie rano będą nam dostarczać zastrzyku endorfin. 

Jeśli potrzebujemy codziennej porcji relaksu, wieczorem spędzamy w łazience dużo czasu odprężając się, zastosujmy relaksujące barwy jak róż, fiolet, błekit. One działają kojąco.

Łazienkę urządzamy na lata. Warto dobrze przemyśleć jej aranżację i wybrać odpowiednie urządzenia sanitarne. Kolor biały jest uniwersalny, daje poczucie czystości i sterylności. A kolor zastosowany nawet tylko w dodatkach dodaj jej pazura, ekstrawagancji i ładnego wykończenia.

Pomysł na kolor w łazience - galeria>>