Kochamy Mokotów za park Dreszera i Morskie Oko, targi śniadaniowe i Królikarnię. Niedaleko parku Morskie Oko znajduje się mieszkanie w kamienicy, do którego dziś zaglądamy. Klimatyczne wnętrze urządziła architekt Małgorzata Jaworska.

Mieszkanie w kamienicy - dbałość o starą tkankę

Właścicielce mieszkania bardzo zależało na tym, aby zachować jak najwięcej oryginalnej, starej tkanki architektonicznej. Udało się więc ocalić dębowy parkiet ułożony w jodełkę. Są sztukaterie tak charakterystyczne dla kamienic. Stolarkę drzwiową wykonano na specjalne zamówienie (zachowały się tylko przeszklone drzwi do gabinetu). Okna kamienicy zdobią szprosy. Do wnętrza dostaje się przez nie całe mnóstwo dziennego światła.

Eklektyczny miks

Styl? Zdecydowanie eklektyczny. To, co stare udało się tu płynnie połączyć z tym, co nowsze. Znajdziemy tu stare pamiątki rodzinne z Zakopanego, prlowską kolekcję kolorowego szkła i ceramiki, wiele dekoracyjnych lamp, zdobione antyki przywiezione z Belgii. Są retro fotele, całkiem nowoczesne łóżko z wysokim, tapicerowanym zagłówkiem i prosta, szara zabudowa kuchenna. Ciekawostka: właścicielka sama wykonała szafki nocne z czeczoty, oddała się temu zadaniu w stu procentach. Wiele domowych skarbów można przechować w bardzo pojemnej szafie (frezowane fronty) w holu. Nam bardzo spodobała się domowa galeria sztuki na łóżkiem i ozdobny bufet jako wyspa kuchenna. 

Łazienki

W łazience i w toalecie także wita nas eklektyczny miks. Antyczne szafki na giętych nóżkach architektka wyposażyła w kamienne blaty. Świetnie sprawdzają się także w roli szafki umywalkowej. Prostym kaflom towarzyszy lamperia. Ozdobą jest tu także oryginalny oraz malarki Sary Illii. Uwagę przyciąga też lustro w ciężkiej, ozdobnej ramie. W pokoju kąpielowym znalazło się także miejsce na żywe kwiaty. Jest tu okno, dzięki czemu rośliny lubiące wilgoć dobrze rosną.