Ukochane książki, ulubione grafiki i obrazy, wygodna kanapa, dębowy parkiet na podłodze. W tym mieszkaniu (88m2) w warszawskim Wilanowie urządzonym przez Maję Dembowską (Dembowska Studio) mamy to wszystko. Są też kwiaty, sporo przestrzeni, swobodny i domowy klimat.

Strefa dzienna

Na dobrze rozplanowaną strefę dzienną składa się salon połączony z aneksem kuchennym. Tu uwagę zwracają bordowa szafka RTV na nóżkach i z marmurowym blatem (projekt architektki) oraz biblioteczka. Nad książkami zawisły grafiki z duńskich galerii Atelier CPH oraz HEIN Studio a także autorskie prace Mai Dembowskiej. W strefie jadalnianej wzrok przykuwa oryginalna inkografia Olbińskiego.  W kąciku wypoczynkowym stanęła kremowa sofa, której towarzyszy jasny dywan o subtelnym wzorze i stolik kawowy Solapa hiszpańskiej firmy STUA.  Naturalnym przedłużeniem salonu jest duży taras, który zachwyca zielenią szczególnie wiosną i latem. 

Kuchnię architektka zdecydowała podzieliła na dwie strefy. Części kuchni widocznej z salonu nadała elegancki charakter dzięki zamontowaniu stylowych kinkietów Tolomeo Artemide oraz zastosowaniu na podłodze jodełki francuskiej. Błękit na ścianie to zasługa farby Mt. Rainier Gray od Benjamin Moore. Autorska minimalistyczna zabudowa kuchenna komponuje się tu z jasnymi blatami z konglomeratu. W ukrytej części kuchni mamy klasyczne szafki o frezowanych frontach, a na posadzce płytki Fossil (pojawiają się też w przedpokoju i w jednej z łazienek).

Strefa prywatna

W mieszkaniu znalazło się też miejsce na niewielki gabinet (z biurkiem do pracy, krzesłem Ton i tapetą w geometryczny wzór). Sypialnia to już kraina przytulności: miękkie tkaniny, kremowy beż, lampa z trawy morskiej budują domową atmosferę. Dziecięcy pokój pełen jest uroczych dodatków. Atrakcją dla jego właścicielki jest niewątpliwie granatowa huśtawka zwieszona z sufitu. W pierwszej z dwóch łazienek głównym motywem jest las (tapeta, drewniana szafka pod umywalką). Mniejsza z łazienek to już bardziej  nowoczesny styl i geometryczne płytki.