Dziś zaglądamy do tego pruszkowskiego mieszkania, którego projektem i urządzeniem zajęli się Estera i Robert Sosnowski z ostródzkiego Studia Projekt. W trakcie rozmów o wymarzonym wnętrzu właściciele podkreślali, że pragną, by ich mieszkanie było ciepłe i przytulne, a jednocześnie nowoczesne. Chcieli także, by maksymalnie wykorzystać przestrzeń, stąd decyzja architektów o projektowaniu mebli na wymiar. 

W efekcie prac powstało jasne mieszkanie z dębowymi i czarnymi akcentami. Całość składa się z salonu połączonego z aneksem kuchennym, trzech sypialni (master bedroom, pokoje synów) oraz łazienki i holu. W części dziennej aneks kuchenny zajmuje w całości jedną ze ścian. Dzięki odpowiedniej kolorystyce i wpasowaniu odpowiednich elementów nie przytłacza jednak wnętrza. Do wypoczynku służy tu spora, szara sofa i wyróżniający się głębokim niebieskim kolorem fotel ustawiony tuż obok. Ozdobę stanowią ryflowane panele dębowe. 

W gwiezdne klimaty przenosimy się w sypialniach. U gospodarzy charakter wnętrza definiuje tapeta kupiona w Dekorian Home przedstawiająca niebo w sierpniową, rozgwieżdżoną noc. Mamy ją na ścianie z zagłówkiem łóżka. Dzięki usunięciu grzejnika (we wnętrzu zainstalowano ogrzewanie kanałowe) można było wygospodarować miejsce nie tylko na pokaźnych rozmiarów szafę, lecz również na regał na książki i niewielkie biureczko. Gwiazdy w pokojach synów to tapety z motywem filmowym "Star Wars" z kolekcji Disney Marvel Star Wars marki York (także z Dekorian Home). Tapeta, ale tym razem z wzorem lastryko pojawia się także w łazience. To produkt firmy Glamora specjalizującej się w produkcji wielkoformatowych grafik specjalnie przystosowanych do bezpośredniego kontaktu z wodą.