Christian Dior był podobno także miłośnikiem  sztuki kulinarnej i dbał o to, by jego goście również zajadali się pysznościami. Minęły lata, a tradycję tę kontynuuje teraz Jean Imbert, szef kuchni w otwartej w marcu na skrzyżowaniu paryskich Avenue Montaigne i Rue François restauracji Monsieur Dior. Imbert w towarzystwie współpracownika Anthony'ego Clémota, czerpie z bogactwa tradycji kuchni francuskiej i domu mody Dior. 

Monsieur Dior - Menu

W restauracyjnym menu smakosze znajdą między innymi kanapkę croque „New look” z truflami, do tego jajko na miękko z kawiorem i śmietaną, krabjajkiem „Christian Dior” na miękko na kawiorze i śmietanie, albo krab Granville. Miłośnicy słodyczy także mogą liczyć na coś dla siebie - wyborne ciasto czekoladowe, sernik z wanilią a na dodatek dobrą kawę. 

Monsieur Dior - wnętrze

Nas, jak zawsze, najbardziej interesuje restauracyjne wnętrze. Lokal jest elegancki (ach ten New Look!), ale przy tym nie onieśmiela przepychem. Mocne akcenty? Czerwona dominanta kolorystyczna. Do tego dodatek kremowej bieli, jasnego odcienia drewna i dodatki w czerni i butelkowej zieleni. Na ścianach malarska praca Guya Limone – stworzona specjalnie dla Monsieur Dior. To instalacja złożona z tysięcy obrazów pochodzących z archiwów Diora i osobistej wizualnej skarbnicy artysty. Wszystko to oczywiście w palecie czerwieni, czerni i bieli. Ozdobą miejsca jest też obraz zatytułowany "Christian Dior à Table" autorstwa René Bouché i lustro Claudii Wieser. 

___

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.