Płyny do kąpieli, peelingi, szampony, pędzle, ręczniki, szczotki do włosów, kąpielowe czepki, gąbki i szczotki, mydła, maseczki, środki czystości - tego wszystkiego zazwyczaj potrzebujemy w naszych łazienkach. Jak pomieścić te rzeczy w niedużych zazwyczaj wnętrzach żeby uniknąć wrażenia bałaganu i chaosu? Odpowiedzią są łazienkowe schowki. Pomieszczą niezbędne gadżety i uporządkują wizualnie wnętrze.

Pojemne szuflady w szafkach łazienkowych

Szuflady są świetnym miejscem na przechowywanie łazienkowych drobiazgów, szczególnie te w szafkach pod umywalką. Wysuwają się, łatwo więc wkładać i wyjmować z nich przedmioty bez robienia bałaganu. W szufladach warto umieścić specjalne segregatory. Pomieszczą naprawdę drobne przedmioty typu cienie do powiek, zapasowe kostki mydła, gumki do włosów. 

Zabudowa na miarę (wnęki)

Wszelakie wnęki w łazience naprawdę warto zagospodarować odpowiednia zabudową. Ta zrobiona na miarę będzie odpowiadać na potrzeby właściciela łazienki a przez idealne dopasowanie do wnętrza stanie się niemal niewidoczna. W zabudowie można zrobić miejsce na pralkę i suszarkę, kosz na brudną bieliznę, półkę na ręczniki albo inne łazienkowe utensylia. Zabudowa pomieści wiele sprytnych schowków

Schowek w obudowie wanny

Obudowa wanny może stać się sprytnym schowkiem na łazienkowe akcesoria. Można w niej stworzyć schowek na środki czystości, miski i inne nieodzowne w łazience akcesoria. Widzieliśmy też drewniane obudowy na wanny z półeczkami na...książki czytane podczas kąpieli! 

Grzejnik drabinka ze szczebelkami

Stary grzejnik żeberkowy (o ile nie jest zabytkowym egzemplarzem) w łazience warto wymienić na ten szczebelkowy. Drabinka nie tylko ogrzeje pomieszczenie, ale posłuży także jako wieszak na ręczniki. 

Półka nad stelażem toalety

Miejsce tuż nad stelażem toalety idealnie nadaje się na schowek na przykład w formie półki z drzwiczkami (mogą być lustrzane, wtedy dodatkowo optycznie powiększą przestrzeń). Można w niej przechowywać papierowe ręczniki, papier toaletowy i inne łazienkowe "przydasie". 

Kosze, pojemniki, pudełka

Są nieodzowne w każdej łazience. Szczególnie jeśli nie ma już miejsca na kosmetyki czy szczotki i grzebienie w szafkach. Wtedy warto włożyć je do koszy lub pudełek.