Dziś zaglądamy do dość dużego (około 300 metrów powierzchni) domu jednorodzinnego z dwuspadowym dachem w Warszawie. Budynek to projekt architekta Andrzeja Winnickiego (na stałe pracującego we Francji). Urządzeniem wnętrz zajęła się Nadia Mitłosz. Miłośnicy prostoty, czerni i bieli będą z pewnością zachwyceni. Powstało wnętrze spójne, jasne z piękną dębową podłogą. 

Dębowego drewna użyto także jako blatu w kuchni. Charakteru dodaje tu kultowy kinkiet autorstwa Bernarda Albina Grasa oraz miedziany okap. Salon ma dwie strefy, w jednej znajdują się leżanki obrócone w stronę telewizora, które tworzą wielkie łoże idealne do rodzinnych seansów filmowych. Z drugiej strony mamy kominek i część wypoczynkową z sofą i fotelami. Na piętrze zlokalizowano trzy sypialnie, z czego jedna, przeznaczona dla rodziców z osobną garderobą i łazienką. Pokoje dzieci łączą dwie funkcje: część dzienną (ze strefą wypoczynkową i miejscem do nauki ) oraz sypialnianą.  Niezwykłości pokojom najmłodszych domowników dodają antresole.

Łazienki są proste, w jednej stylistyce na ścianach białe, matowe płytki, a na posadzce gres ułożony w cegiełkę, w kolorze ciemnego betonu. Czarna armatura zdecydowanie odcina się od białego tła i idealnie współgra z innymi, czarnymi detalami. Właściciel domu jest fanem dużych luster, dlatego nad jedną z umywalek zamontowano taflę na całą długość pomieszczenia – 280 cm. Było to nie lada wyzwanie także dla szklarza!