NIEMAPA Miasto dobrych rozwiązań

Kolektyw Mamy Projekt wydał właśnie kolejną NIEMAPĘ - ilustrowany, darmowy przewodnik, którego tematem jest tym razem architektura i kształtowanie miejskiej przestrzeni. Najnowsza NIEMAPA Miasto dobrych rozwiązań prezentuje przykłady rozwiązań architektonicznych z całej Polski, zaprojektowanych tak, by służyły mieszkańcom z równoczesnym poszanowaniem przyrody. Przyjazne osiedle Nowe Żerniki we Wrocławiu, dostępna dla wszystkich Szkoła Podstawowa nr 399 w Warszawie czy plac zabaw Kasztanowy Ogród Krakowian to przykłady ciekawych, dobrze pomyślanych miejsc. Wcześniej pisaliśmy Wam o NIEMAPACH - (przewodnikach po konkretnych miastach: WarszawaŁódź).

Bezpłatny przewodnik

- Chcemy pokazywać, że to, jak jest zorganizowana nasza przestrzeń, bardzo na nas wpływa, a rozmawianie o tym ze sobą wzajemnie jest kluczem do zmiany. NIEMAPA to narzędzie do takiego dialogu, stworzone przez ekspertów, a ilustrowane przez znakomitego Maćka Blaźniaka ze Studia Ładne Halo - mówi Małgosia Żmijska z kolektywu Mamy Projekt.

- Z tym, że edukacja przestrzenna jest ważna i potrzebna zgodzimy się chyba wszyscy. Bardzo pozytywnie oceniam akcje które jej służą. NIEMAPA jest ciekawym narzędziem, z fajnie opracowaną grafiką. Mam nadzieję, że zostanie wykorzystana w wielu warsztatach, których efektem będzie lepszej jakości otaczająca nas przestrzeń - dodaje architekt Robert Konieczny.

Partnerami projektu jest są program Kształtowanie Przestrzeni i Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej. Papierową wersję NIEMAPY Miasto Dobrych Rozwiązań można bezpłatnie odebrać w Bibliotece Tuvim w Łodzi, w siedzibie Izby Architektów w Warszawie, Muzeum Architektury we Wrocławiu, w Sali Małego Podróżnika w Muzeum Emigracji w Gdyni, w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, w wybranych wydziałach UM Tychy oraz Muzeum Miejskim w Tychach. NIEMAPA pojawi się też na nadchodzących wydarzeniach w branży wnętrzarsko-budowlanej. Wersję online NIEMAPY znajdziecie na stronie niemapa.pl