Dziś zaglądamy do mieszkania w Warszawie o całkiem sporym metrażu. 175 metrów kwadratowych dla czteroosobowej rodziny daje komfort i wygodę. Mieszkanie w skandynawskim stylu urządziła dla gospodarzy pracownia TK Architekci. 

Przestrzeń 

Znajdziemy tu kuchnię, cztery pokoje, dwie łazienki, toaletę, spiżarnię, garderobę oraz pralnię. Do mieszkania przynależy również  taras na dachu o powierzchni 50m². Aby niepotrzebnie nie przytłaczać wnętrza, architekci zdecydowali się na wyburzenie betonowych schodów na taras i zastąpienie ich lżejszą konstrukcją samonośną. W ten sposób schody na taras z przezroczystą barierką stały się ozdobą strefy dziennej. 

Mieszkanie w skandynawskim stylu

Skandynawski duch - taki efekt chcieli uzyskać inwestorzy. Architekci postawili więc na jasne barwy, przede wszystkim biel. Przełamaniem tej uniwersalnej barwy, jak na styl skandynawski przystało, jest drewno. To materiał naturalny i przyjemny w dotyku. Znalazł się więc zarówno na podłodze, jak i w strefie jadalnianej, w postaci drewnianego blatu stołu. W strefie kuchennej centrum stanowi wyspa wykonana ze spieków kwarcowych. To element nie tylko praktyczny, ale również niezwykle efektowny. Cechą szczególną kuchni jest brak typowego okapu nad płytą grzewczą. Wykorzystana w projekcie płyta indukcyjna ma wbudowaną funkcję pochłaniacza.  

Pokoje dzieci

Tu ważne było dostosowanie aranżacji do potrzeb młodych mieszkańców wciąż spójne ze skandynawską stylistyką. Mamy więc znów jasne barwy, tym razem w towarzystwie fototapet, naklejek ściennych czy wolnostojących mebli. Zalety takiego rozwiązania? Uniwersalna baza plus akcesoria, które łatwo i niewielkim kosztem można zmienić.

Oświetlenie

W tym mieszkaniu oświetlenie tworzy nastrój. W całym wnętrzu zastosowano oprawy polskiej marki AQForm. Ważne był odpowiedni dobór szczególnie w wąskiej kuchni. - W tym przypadku jako światło ogólne wybraliśmy oświetlenie liniowe natynkowe z serii AQForm RAFTER LED. Lubimy stosować te oprawy, ponieważ dają dużo równomiernego światła, na czym bardzo nam zależy w przypadku kuchni. Wzornictwo tej marki jest subtelne, nienarzucające się i dobrze wtapia się w nowoczesne wnętrza – podkreśla Katarzyna Beresińska z TK Architekci.

 

___________________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.