Spragnieni realizacji po drugiej stronie oceanu? Dziś zaglądamy do domu w Laguna Beach w Kalifornii. Zaprojektowała go Dina Marciano (Dina Marciano Design). Dina ma na swoim koncie mnóstwo realizacji, od wystroju niszowych restauracji i butików po ogromne, luksusowe rezydencje, a już wkrótce w sprzedaży ma pojawić się jej linia akcesoriów kuchennych. 

Dom w Laguna Beach

Jakie jest to wnętrze? Przede wszystkim jasne i komfortowe. Białe ściany, drewno na podłodze i schodach, trochę cegły (czerwonej i pomalowanej na biało), a do tego odrobina czarnych dodatków. Wakacyjnego klimatu dodają boho akcenty takie jak wyplatane siedziska foteli przy wyspie kuchennej, rattanowe kanapy na tarasie, misy z egzotycznego drewna i lampki z podstawą z gałęzi. Inne atuty? Prostota. Dom zdecydowanie nie jest przeładowany bibelotami i przypadkowymi przedmiotami, ma za to mnóstwo szaf i skrytek służących do przechowywania. Nam najbardziej podoba się minimalistyczna łazienka z wolnostojoącą wanną, ale lubimy też loggię z kominkiem i zestawem czarnych sof.  

Przyroda jest moją wielką inspiracją. Do swoich realizacji zawsze staram się włączać naturalne elementy takie jak  drewno, szkło, kamień. Równie ważne są dla mnie woda i światło. Oczywiście inspirują mnie także ludzie. Tworzę przestrzenie dla moich klientów, więc odkrycie tego kim są, jak żyją i co ich interesuje, sprawia mi ogromną przyjemność. W mojej filozofii projektowania bardzo istotna jest harmonia pomiędzy architekturą i światłem. - tłumaczy nam Dina Marciano.