Fani egzotyki oto coś dla Was! Jeśli chcecie mieć podzwrotnikową dżunglę w domu to z kupnem odpowiednich dodatków nie będzie najmniejszego problemu. Oto w sieciówkach wnętrzarskich, małych sklepikach, internetowych targach, a nawet marketach rozgościł się na dobre trend na tropikalny las. Jest w czym wybierać!

Najpopularniejszym motywem jest oczywiście monstera. Ta roślina świetnie wygląda nie tylko na parapecie, ale także, jak się okazuje, dobrze jej na poduszkach, plakatach, tapetach, kubkach. Monsterę dziurawą znajdziecie także na notatnikach, kalendarzech, obudowach do telefonów. W naszej galerii mamy mnóstwo produktów w charakterystyczne, dziurawe liście. A gdzie kupić monsterę - roślinę? Ostatnio te kwiaty doniczkowe widzieliśmy w IKEA. Niemniej popularne są palmy i liście bananowca. Najwięcej tych roślin pojawia się jako wzór na materiale czy na tapecie. Różne rodzaje palm bez problemu kupicie w popularnych kwiaciarniach. Niektóre są bardzo łatwe w pielęgnacji!

Co jeszcze doskonale tworzy atmosferę tropikalnego lasu? Rajskie ptaki i papugi! Sporo ich "rozsiadło się" na tacach, szklankach, świecznikach, poduchach, wazonach i obiciach mebli. Oczywiście można kupić też klasyczne, porcelanowe figurki. Doskonałym uzupełnieniem ptasich piór są tygrysie cętki. 

W takie tropikalne, leśne wnętrze dobrze wkomponują się akcesoria z motywem egzotycznych owoców: ananasów, bananów, mango i papai.
Podobają się Wam takie tropiki w mieszkaniu?