Ostatnio mocno obracamy się w wakacyjnych klimatach. Od razu wpadł więc nam w oko ten dom z basenem, egzotycznym ogródkiem i piękną jadalnią pod gołym niebem. To projekt Ayana House zrealizowany przez australijskie studio architektoniczne The Designory. Dom stoi na przedmieściach Sydney. Mieszka w nim pięcioosobowa rodzina (rodzice oraz ich dzieci: dwójka nastolatków i jeden maluch). 
Sercem domu jest kuchnia połączona z salonem. Piękna, orzechowa zabudowa, dużo szafek i schowków, wysokiej klasy sprzęt AGD oraz duża wyspa kuchenna dają możliwość wspólnego, przyjemnego gotowania. Skórzana kanapa w salonie stojąca tuz obok uroczego, podwieszanego kominka to wymarzone miejsce na relaks. Przestrzeń za pomocą dużych, przeszklonych okien-drzwi w naturalny sposób otwiera się na ogródek. Tam dzieje się reszta magii. Jest niewielki basen, drewniany stół i ława, akcesoria do grillowania. Do tego rośliny w postaci egzotycznych traw, palm i bananowców. 
Na piętrze znajdują się sypialnie i łazienki, wszystkie urządzone z myślą o ich mieszkańcach i dopasowane do ich potrzeb. Jest więc kącik do zabawy, minibiblioteczka, biurko do pracy i garderoba. Bardzo podoba się nam pomysł na małą, domową pralnię z suszarką i dodatkowym zlewem. Dom jest jasny (ściany w większości są białe, ewentualnie szare (beton plus kamień) i wykończony naturalnymi surowcami. Oj bardzo chcielibyśmy tam zamieszkać, choćby na jeden, wakacyjny tydzień!