Ten dom malowniczo położony u podnóża Pienin to marzenie każdego, kto kocha ciszę, spokój oraz bliskość natury. Za projekt nawiązujący do okolicznych szałasów pasterskich odpowiada firma Exterio, aranżacją wnętrza zajęła się pracownia Hola Design. Obie firmy tworzą grupę projektową HOLA. Ten projekt został własnie wyróżniony prestiżową nagrodą Red Dot Award! Gratulujemy!

Weekendowy dom w stylu górskiej chaty stoi na działce położonej tuż nad Jeziorem Czorsztyńskim. Od strony drogi w bryle budynku pokrytego wiórem osikowym widać jedynie drzwi. To celowy zamysł architektów, którzy chcieli, by dom za pomocą dużych okien otwierał się na zbiornik wodny i panoramę Pienin. Nic dziwnego, bo to właśnie ten widok jest naprawdę imponujący. Oprócz falującej tafli zbiornika wodnego podziwiać tu bowiem można pobliskie wzniesienia oraz dwa średniowieczne zamki - ten w Niedzicy i  ten w Czorsztynie.

Wnętrze ponad stupięćdziesięciometrowego domu jest proste i funkcjonalne. Parter to przede wszystkim salon z ogromną kanapą, na której można relaksować się do woli podziwiając bajeczne widoki. Do tego celu nada się także duży taras. W domu jest również aneks kuchenny, łazienka i garderoba. Na piętrze umieszczono trzy sypialnie. Dom posiada też piwnicę i pomieszczenie techniczne. Jak przystało na prawdziwą górską chatę budynek wykończono drewnem. Mamy tu więc boazerię, drewniane sufity, drzwi, meble. Do górskiego dziedzictwa nawiązują dyskretnie ozdoby i dodatki na przykład motyw parzenicy na komodzie.

W niedalekim sąsiedztwie domu znajduje się skansen zwany Osadą Czorsztyn. 

Jak się Wam podoba ten projekt? Dajcie nam znać w komentarzach.