W mieszkaniu dziennikarki

To wnętrze na osiedlu Browar Gdański powstało specjalnie dla dziennikarki zakochanej w sztuce i dobrym dizajnie. Sporo tu więc współczesnego wzornictwa polskiego i zagranicznego. Jest młoda sztuka, są grafiki i plakaty. Mamy też delikatne odniesienia do gdyńskiego modernizmu (właścicielka mieszkała w Gdyni przez wiele lat).  Aranżacją pięćdziesięciometrowego mieszkania dziennikarki zajęła się Sylwia Kowalczyk-Gajda, architektka wnętrz, absolwentka Wydziału Wzornictwa łódzkiej ASP.

Strefa dzienna pełna mebli polskiego projektu

Naszą wycieczkę rozpoczynamy od salonu. Jasne ściany są tłem dla dębowej biblioteczki mieszczącej pokaźny księgozbiór, grafik i obrazów. Miejscem do relaksu jest szaro-zielona sofa modułowa (SITS). Tuż obok niej stanął mały, toczony stolik, na przeciwko mamy drewnianą komodę z TAMO. Mebel powstał w Gdyni, w starym portowym magazynie tytoniowym. Dla właścicielki to nie tylko wybór ciekawego wzornictwa, ale też sentyment do ulubionego miasta.

W jadalni uwagę zwraca dębowy stół Avangarde z doskonale znanej polskiej manufaktury MILONI, o oryginalnej formie, nawiązującej do współczesnej architektury. Do niego dobrano miks krzeseł od polskich producentów (PAGED, FAMEG). 

Kuchnia z płytkami w szałwiowym odcieniu

W kuchni pojawia się ciekawa ściana z zielonych, ułożonych pionowo płytek. Zabudowa to ciepły odcień drewna i delikatna zieleń (górne szafki). Jest też i półka, na której gospodyni może wyeksponować ulubione przedmioty codziennego użytku (na zdjęciach widzimy termosy Stelton i słynną wyciskarkę Starcka). Blat roboczy ma czarny kolor.

Strefa prywatna

Podobna kolorystyka zdominowała sypialnię. Tu pojawia się także rattan (zagłówek łóżka, front szafy). Boho klimat podbija tapeta z motywem dżungli. Jasne kolory naturalnych tkanin - zasłon, pościeli) nadają całości przytulny, swojski charakter.  W łazience zabudowa w kolorze dębu wpasowuje się w płytki lastryko. Mocnym akcent?  Zdecydowanie to czerwona umywalkowa szafka z intrygującym frezowaniem frontu. Znajdujące się nad nią wielkoformatowe lustro doświetla i optycznie powiększa tę przestrzeń.

____________________________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.