Wielkanocne ozdoby z papieru

Wielkanocne ozdoby z papieru to jedna z najtańszych i najprostszych metod na udekorowanie mieszkania na przykład na Święta. Sprawdzamy, gdzie kupić najładniejsze dekoracje z papieru na Wielkanoc. A jeśli macie trochę talentu i sprawne ręce to wielkanocne akcesoria zrobicie z łatwością sami. Podpowiemy, gdzie szukać inspiracji.

Papierowe jajka, kwiaty i zajączki
Jaja w formie papierowych rozet ma w swojej ofercie H&M HOME. Powieszone na gałązkach lub baziach przyniesionych z ogrodu będą ozdobą niejednego wnętrza. Papierowe girlandy w wielkanocne motywy kupicie z kolei we Flying Tiger Copenhagen. W tym samym sklepie dostaniecie uroczą piniatę w kształcie kurczaczka (8 zł za sztukę), serwetki z króliczkami, papierowe kwiatki i zajączki. 

Wielkanocne papierowe DIY

Jeśli sami chcecie spróbować swoich sił w robieniu papierowych ozdób na Wielkanoc przydatne mogą okazać się rozmaite tutoriale i szablony. Znajdziecie je w sieci. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło "papierowe ozdoby Wielkanoc". Rezultat? Setki inspirujących zdjęć, miniporadników i filmików. Nam najbardziej spodobały się proste girlandy w kształcie króliczków (wystarczy wydrukować i wyciąć odpowiedni szablon, a potem pracować na nim z własną bibułą i pomponikami), kartonowe podstawki na jajka (zwykłe i te czekoladowe) i papierowe, wiosenne kwiaty. W naszej galerii zerknijcie na papierowe marchewki do zwieszenia na przykład na baziach, papierowe talerzyki z wielkanocnym motywem i króliczki origami 3D. 


   

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Flying Tiger Polska (@flyingtigerpl) Kwi 10, 2019 o 4:06 PDT

Stroik wielkanocny z papieru

Papierowe jaja w formie prostych zawieszek zrobicie też z kolorowego papieru samodzielnie w domu. W tym celu wycinamy papierowe krążki (najlepszy do tego będzie kolorowy blok techniczny) i zgięte wzdłuż przyklejamy je do krążka "podstawy". Na górze papierowego jaja za pomocą igły i nitki robimy pętelkę. Ozdoby z papieru na Wielkanoc wieszamy na gałązkach ułożonych w wazonie. Oryginalny stroik wielkanocny z papieru gotowy!