Kochamy Boże Narodzenie w domowym ciepełku: pieczenie pierniczków, lepienie pierogów, ukradkowe pakowanie prezentów, wspólne biesiadowanie. Nie zawsze jednak chcemy (z różnych powodów) spędzać Święta w domu. Gdzie warto wyjechać? Mamy swoje typy.

Tatry
Nigdy się nie nudzą. Lubimy wracać na ulubione szlaki, zaglądać do schroniska w Dolinie Pięciu Stawów i jeść szarlotkę w Moku. Na świąteczne narty w Zakopanem w tym roku chyba nie ma co liczyć - prognozy uparcie pokazują temperatury na plusie, ale bundz i oscypki na pewno będą. Nasze ulubione miejscówki? Tatra Glamp i Hotel Harnaś w Bukowinie, do tego Kasprowy w Zakopanem i Górska Osada w Poroninie.

Lanzarote
Marzy Wam się ucieczka od grudniowej pogody? Lanzarote (jedna z Wysp Kanaryjskich) oferuje łagodny klimat określany często mianem "wiecznej wiosny". Przygotujcie się na około 20-22 stopnie w skali Celsjusza w ciągu dnia i nieco księżycowy, wulkaniczny krajobraz. Uwadze polecamy szczególnie prace i budowle związanego z wyspą architekta i artysty Césara Manrique.

Świąteczne jarmarki w Europie
Jarmarki świąteczne to bez wątpienia jedna z piękniejszych tradycji bożonarodzeniowych. Do wyboru macie wiele kiermaszy w różnych miastach (także w Polsce). Tu można cieszyć się magią Świąt, zajadać lokalne przysmaki, popijać grzańca czy pojeździć na łyżwach. Które jarmarki polecamy szczególnie? Wrocławski i Warszawski (przy Barbakanie). Stosunkowo łatwo z Polski dojechać też na jarmark w Berlinie (przy Alexanderplatz albo Bahnhof Zoo, koniecznie spróbujcie marcepanowych kartofelków) albo w Wiedniu (Rathausplatz lub przy pałacu Schönbrunn z karuzelami i pieczonymi kasztanami). Wspaniały klimat ma też jarmark w Kopenhadze

Białowieża
Święta pośród prastarej puszczy i żubrów? Brzmi wspaniale. Rezerwat Pokazowy Żubrów - to must see. Polecamy też wizytę w Muzeum Przyrodniczo-Leśnym Białowieskiego Parku Narodowego i Parku Pałacowym oraz odwiedzenie cerkwi św. Mikołaja w Białowieży. Gdzie nocować? Sprawdźcie na przykład ofertę hoteli Żubrówka i Białowieża.  

SPA
To już propozycja dla zestresowanych i przemęczonych . Pobyt w SPA  zrelaksuje i naładuje pozytywną energią na nadchodzący nowy rok. Które miejsca nadają się na zimowy wyjazd tego typu? Manor House SPA z terapią biowitalną, łaźniami rzymskimi i solną chatą w Chlewiskach koło Szydłowca oraz No Name Luxury Spa (Łapsze Niżne) z ciekawymi, autorskimi wnętrzami i górskim krajobrazem za oknem.