Stroik z gałązek

Stroik z gałązek to najprostszy stroik na Wielkanoc, który możemy wykonać samodzielnie. Zerwane (ucięte) w ogrodzie gałązki wstawiamy do wazonu z wodą. Zawieszamy na nich wydmuszki jaj, lub wielkanocne ozdoby kupione w sklepie: pisanki lub kurki na tasiemkach albo czekoladowe jajeczka z zawieszkami. Niektórzy z gałązek potrafią upleść małe gniazdka. Wkłada się do nich na przykład drewniane pisanki albo wydmuszki z przepiórczych jajek. Całość ozdabia się piórkami lub figurkami kurczaków. Z gałązek można też uformować wielkanocne wieńce na drzwi. Splata się z nich wtedy obręcz. Na czym zrobić stroik wielkanocny? Na przykład przy użyciu drucianego wieszaka z pralni, albo na specjalnych kołach (do kupienia w kwiaciarni).  Całość można przybrać kwiatami forsycji i wydmuszkami. Jeśli lubicie ozdoby w stylu minimal wystarczą za to zwykłe bazie w wazonie.

Czytaj także: Wielkanocny stroik - 5 prostych pomysłów na tę świąteczną ozdobę

Jakie gałązki na Wielkanoc?

Jakie gałązki wybrać na stroik wielkanocny? Mamy na to kilka sprawdzonych pomysłów. Najlepsze będą bazie, gałązki wierzby karłowatej, wiklinowe witki, gałązki brzozowe, bukszpan. Do wazonu świetnie nadadzą ścięte wiosną podczas pierwszych prac w ogrodzie gałązki drzewek owocowych. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez KWIATY&MIUT (@kwiatyimiut) Kwi 1, 2020 o 11:48 PDT

Wielkanocny stroik w szkle

Do wykonania tego stroiku potrzebny będzie prosty, szklany wazon, odrobina ziemi (choć może obyć się również bez niej), żwirku i cebulki hiacyntów. Kwiaty układamy/sadzimy w wazonie i podlewamy. Tak powstaje prosta ozdoba na Wielkanoc w minimalistycznym stylu. Innym pomysłem na wielkanocny stroik w szkle jest włożenie do słoja kolorowych wydmuszek, piórek. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Olga (@35thmaygirl) Kwi 1, 2020 o 11:51 PDT

Tradycyjny stroik w koszyczku lub jajka w wytłoczkach

To opcja dla miłośników tradycji. W koszyczkach układamy pisanki, kurczaki, branka. Całość przyozdabiamy bukszpanem, baziami i na przykład sadzonkami żonkili. Ciekawym pomysłem w duchu zero waste będzie też wykorzystanie starych wytłoczek na jaja do zrobienia stroików. Trzeba je ufarbować na wybrany kolor i wysuszyć. W wytłoczkach można układać pisanki, a całość ozdabiać na przykład przy pomocy siana i specjalnych piórek. Dużo radości sprawi wysianie w rozbitych skorupkach rzeżuchy. Nasiona należy wysiać na wacie przynajmniej pięć dni przed świętami. 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Magda (@blooming__creations) Kwi 1, 2020 o 2:41 PDT

Może Cię zainteresować: Wielkanocny stół - najpiękniejsze stylizacje i propozycje nakrycia

Bazie w wazonie

Jeśli nie macie czasu na robienie stroików to wdzięczną ozdobą są zawsze bazie w wazonie. Bazie kotki (czyli kwiaty wierzby) są oczywistym symbolem Wielkanocy i pierwszych dni wiosny. W kryształowym lub ceramicznym wazonie będą minimalistyczną dekoracją. W towarzystwie żonkili albo tulipanów nabiorą dodatkowo wiosennego charakteru. 

Czytaj też: Wielkanocne dekoracje na okno