Stroik z gałązek

To najprostszy stroik, który możemy wykonać samodzielnie. Zerwane w ogrodzie gałązki wstawiamy do wazonu z wodą. Zawieszamy na nich wydmuszki jaj, lub wielkanocne ozdoby kupione w sklepie: pisanki lub kurki na tasiemkach albo czekoladowe jajeczka z zawieszkami. Niektórzy z gałązek potrafią upleść małe gniazdka. Wkłada się do nich na przykład drewniane pisanki albo wydmuszki z przepiórczych jajek. Całość ozdabia się piórkami lub figurkami kurczaków. Z gałązek można też uformować wielkanocne wieńce na drzwi. Splata się z nich wtedy obręcz (przy użyciu drucianego wieszaka z pralni), a całość ozdabia kwiatami forsycji i wydmuszkami. Jeśli lubicie ozdoby w stylu minimal wystarczą za to zwykłe bazie w wazonie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez KWIATY&MIUT (@kwiatyimiut) Kwi 1, 2020 o 11:48 PDT

Wielkanocny stroik w szkle

Do wykonania tego stroiku potrzebny będzie prosty, szklany wazon, odrobina ziemi, żwirku i cebulki hiacyntów. Kwiaty sadzimy w wazonie i podlewamy. Tak powstaje prosta ozdoba na Wielkanoc w minimalistycznym stylu. Do słoja zamiast roślin możemy też włożyć kolorowe wydmuszki. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Olga (@35thmaygirl) Kwi 1, 2020 o 11:51 PDT

Tradycyjny stroik w koszyczku lub jajka w wytłoczkach

To opcja dla miłośników tradycji. W koszyczkach układamy pisanki, kurczaki, branka. Całość przyozdabiamy bukszpanem, baziami i na przykład sadzonkami żonkili. Ciekawym pomysłem w duchu zero waste będzie też wykorzystanie starych wytłoczek na jaja do zrobienia stroików. Trzeba je ufarbować na wybrany kolor i wysuszyć. W wytłoczkach można układać pisanki, a całość ozdabiać na przykład przy pomocy siana i specjalnych piórek. Dużo radości sprawi wysianie w rozbitych skorupkach rzeżuchy. Nasiona należy wysiać na wacie przynajmniej pięć dni przed świętami. 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Magda (@blooming__creations) Kwi 1, 2020 o 2:41 PDT