W organizowanym przez brytyjski magazyn Wallpaper* prestiżowym konkursie jury doceniło projekt Opasłego Tomu, wybierając go do grona 5 finalistów z całego świata w kategorii Best New Restaurant. Ostatecznie nagrodę zdobyła restauracja UNDER - pierwsza podwodna restauracja w Europie, zaprojektowana przez norweskie biuro Snøhetta. Pisaliśmy Wam o niej TUTAJ. Jednak miejsce projektu BUCK.STUDIO w ścisłym finale to sukces, który bardzo nas cieszy. Z tej okazji przypominamy kilka faktów o tej wyjątkowej realizacji. 

Opasły Tom Kręgliccy przy ulicy Wierzbowej serwuje współczesną kuchnię polską. Restauracja ma 260 metrów kwadratowych powierzchni i dwa poziomy. Mieści serię sal konsumpcyjnych różnej skali a także bar z czytelnią (salą lounge), winotekę oraz fine-diningową, półotwartą kuchnię. Kolorystyka? Barwy głębokie, inspirowane naturą barwy - koralowa, szałwiowa, miodowa i atramentowa. Do tego surowy marmur, jasne drewno i oryginalny system oświetlenia bazujący na lampach z podłużnymi kloszami. 

Na parterze restauracji mieści się reprezentacyjna, przestrzenna sala z posadzką terazzo w geometryczny wzór. Wchodzi się do niej przez hol wejściowy z okazałą szatnią z czeczoty, prowadzący także do baru z salą lounge - zwaną czytelnią. Na górnym poziomie znajduje też sekretny pokój zwany ‚oazą’. Wykończona w całości czeczotą i tkaniną w kwiecisty wzór w stylu art noveau mieści tylko jeden stolik. Na niższym poziomie mamy półotwartą kuchnię, piwniczkę z winami oraz 3 sale konsumpcyjne - każda o odmiennym charakterze.