Ostatnio pokazywaliśmy Wam sporo wnętrz z różem w roli głównej. Wystarczy tu wspomnieć choćby znaną, londyńską restaurację Sketch (a właściwie jej część - The Gallery) czy krakowskie JEJU z eko kosmetykami. Dzisiaj kontynujemy ten architektoniczny, różowy trend. Oto wnętrze wrocławskiej cukierni Nanan zaprojektowanej przez BUCK.STUDIO.

Drewniany parkiet, pudroworóżowe, pluszowe ściany, mosiężne dodatki, miękkie fotele i stoliki z marmurowym blatem - tak jest w środku. Centralny punkt tego wnętrza to niewątpliwie lada przypominająca kształtem ogromnego eklera, a w niej odpowiednio wyeksponowane pod szkłem cukiernicze cudeńka: ciastka, praliny, bezy.

Perfekcyjnie dopasowane jest w Nanan także oświetlenie. Uwagę zwraca przede wszystkim owalna lampa nad ladą oraz symetrycznie rozwieszone kinkiety z mosiądzu. Jeśli chodzi o dodatki podobają się nam też gałązki eukaliptusa w podłużnych wazonikach i proste lustro. Całość wystroju przywodzi nam na myśl elewację hotelu Grand Budapest i cukiernię Mendl's ze słynnego filmu Wesa Andersona. 

BUCK.STUDIO stoi także za nazwą i identyfikacją wizualną cukierni. Nanan to po francusku łakocie i trzeba przyznać, że wnętrze idealnie oddaje charakter tego słowa. Polecamy łasuchom i miłośnikom pięknych wnętrz i od razu ostrzegamy - o wolny stolik podobno wcale nie jest tak łatwo i w ogóle to nas nie dziwi. 

Cukiernia Nanan
Kotlarska 32, Wrocław