Na chwilę przed Świętami zabieramy Was na wirtualną wycieczkę do Wrocławia. Dziś odwiedzamy mieszkanie na wrocławskiej Kępie Mieszczańskiej w apartamentowcu autorstwa pracowni Maćków. To wnętrze to projekt Natalii Adamczyk z pracowni architektonicznej N'concept. 

Mieszkanie ma 86 metrów kwadratowych powierzchni. W środku smakowita mieszanka bieli, szarości i czerni z drobnymi złotymi akcentami. Na podłodze zestawiono delikatnie szczotkowane i wędzone drewno z kamiennym wzorem gresu. Wyjątkowości całej koncepcji nadaje natomiast zwykła sklejka, ukazana tu w nietypowym, bardziej luksusowym wydaniu. Zastosowana grafitowa bejca uszlachetnia powierzchnię płyt i subtelnie uwydatnia ich naturalne piękne usłojenie. Sklejka w tej wersji została wykorzystana jako element zabudowy meblowej czy okładzina ścienna i konsekwentnie przewija się przez poszczególne pomieszczenia apartamentu.  

Salon tu jest tu sporą, otwartą przestrzenią płynnie połączoną z aneksem kuchennym i wyspą. W głównej sypialni projektantka wygospodarowała miejsce na garderobę. Motyw barwionej sklejki powraca tu nadając całości intymnej atmosfery. Ciekawie prezentuje się zabudowa w przedpokoju łącząca w sobie funkcje pojemnej szafy ubraniowej, szaf kuchennych oraz zabudowy rtv od strony salonu. Cała bryła została wykończona wysokiej jakości laminatem wiernie odwzorowującym delikatną strukturę betonu. Naszym hitem zdecydowanie są czarne, podłużne kafle w łazience.